وکلای ایلان ماسک دلایل پا پس کشیدن از خرید توییتر را اعلام کردند


دانش و فناوری

شنبه 15 مرداد 1401


Elon-Musks-lawyers-announced-the-reasons-for-withdrawing-from-the-purchase-of-Twitter

اگر تصور کرده‌اید داستان ایلان ماسک و توییتر تمام شده است، ظاهرا باید بگوییم اشتباه می‌کنید چون مدیرعامل تسلا به‌تازگی اسنادی را منتشر کرده که به زعم خودش، ثابت می‌کنند توییتر مرتکب اشتباه شده و مقصر تمام این اتفاقات و حواشی اخیر است.

اگر خبرهای مربوط به ایلان ماسک و توییتر را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که او از خرید این شبکه‌ی اجتماعی صرف نظر کرد چون بر این باور بود که بسیاری از کاربران آن ربات و یا با حساب‌های جعلی هستند. توییتر بارها خواست این موضوع را به ماسک ثابت کند اما هربار مشکلی به وجود می‌آمد؛ یا ماسک نمی‌پذیرفت و دلایل محکم‌تری می‌خواست و یا اینکه روز به روز خبری منتشر می‌شد که به شایعات علیه توییتر دامن می‌زد.

در نتیجه‌ی این اتفاقات، ماسک تصمیم گرفت قید خرید توییتر را بزند. اما همه چیز به این راحتی‌ها هم نبود. ماسک باید مبلغی را به عنوان جریمه به توییتر پرداخت کند. او در ابتدا میزانی از سهم توییتر را خریداری کرد و طی توافقی با اعضای هیئت مدیره‌ی آن، تصمیم بر آن شد که ماسک هم در به جمع آن‌ها اضافه شود اما قول داد هیچوقت اقدامی را جهت خرید کامل توییتر انجام ندهد. اما او نظرش را عوض کرد و هرطور که بود، ۴۴ میلیارد دلار جور کرد تا بتواند توییتر را بخرد. بعدا، باز هم نظرش عوض شد و اکنون می‌بینیم که از خرید توییتر صرف نظر کرده است. توییتر هم فعلا از او شکایت کرده تا ببیند آیا می‌تواند از ثروتمندترین مرد جهان، جریمه دریافت کند یا خیر.

حال جالب اینجاست؛ وکلای توییتر به دنبال این هستند که ثابت کنند خروج ماسک از این قرارداد به خاطر دلیل دیگری بوده و ربطی به کاربران و حساب‌های جعلی و بات‌ها ندارد، وکلای ماسک اما در تلاش هستند تا ثابت کنند دلیل خروج دقیقا همین بوده است. طرف ایلان ماسک می‌گوید توییتر به صورت کاملا استراتژیک، با تأخیر در ارائه‌ی پاسخ درست در رابطه با تعداد واقعی کاربران، سعی در فریب او داشته و در نتیجه مقصر است. هرچند دلایل دیگری هم برای این منظور وجود دارد اما اصلی‌ترین دلیل دقیقا همین تعداد بالای بات‌ها و حساب‌های جعلی است.

طبیعتا نه ماسک و نه توییتر نمی‌خواهند در این پرونده بازنده باشند چون ظاهرا هر طرف که ببازد باید مبلغی را به عنوان جریمه به طرف دیگر بپردازد. از طرفی پای حیثیت هم در میان است. توییتر ببازد، یعنی نتوانسته ثابت کند بسیاری از کاربرانش در واقع بات‌ها یا حساب‌های جعلی هستند. ماسک اگر ببازد، نه تنها به خاطر اقداماتی که برای خرید توییتر انجام داده سرزنش می‌شود بلکه به خاطر دروغ‌ها و تهمت‌هایی هم که به توییتر زده، با رسوایی بزرگی مواجه خواهد شد. حال باید دید کدام طرف برنده‌ی این پرونده‌ی حساس و حیثیتی می‌شود.

منبع : digikalamag