قابلیت زنده کردن بازی‌کنان از ایپکس لجندز حذف خواهد شد


بازی های رایانه ای

پنجشنبه 20 مرداد 1401


The-ability-to-revive-players-will-be-removed-from-Apex-Legends

زمانی که بازی ایپکس لجندز (Apex Legends) در سال ۲۰۱۹ عرضه شد تعدادی ویژگی بسیار خاص داشت. این ویژگی‌ها باعث شدند ایپکس بسیار پرطرفدار باشد. از طرفی تمامی عناوین دیگر سعی کردند تا از آن‌ها استفاده کنند. یکی از ویژگی‌های مهم ایپکس لجندز این بود که بازیکنان خودشان می‌توانستند دوباره زنده شوند. این ویژگی در گیم‌پلی بازی بسیار کلیدی بود.

این قابلیت زمانی فعال می‌شد که بازیکنان به یک سپر طلایی دسترسی داشتند. پس از آن اگر می‌مردند می‌توانستند برای یک بار دوباره زنده شوند. این قابلیت از ابتدای زندگی ایپکس وجود داشت. اخیراً بود که این بازی قسمت رتبه بندی (Ranked) را به طور کامل از نو بازسازی کرد. با توجه به سیستم امتیاز دهی جدید، بازیکنان نسبت به این قابلیت اعتراض کردند. اینطور که به نظر می‌رسد قابلیت دوباره زنده شدن بیش از حد قدرتمند بوده و باعث می‌شود بازیکنان زودتر به رتبه‌های بالاتر برسند.

دوباره زنده شدن ایپکس

در ابتدای ماجرا قرار بود این قابلیت فقط ضعیف‌تر بشود. حال شرکت سازنده تصمیم گرفته که یک قدم فراتر رفته و به جای ضعیف کردن به طور کامل این قابلیت را از بازی حذف کند. سپس تلاش کند تا آن را با موردی دیگر جایگزین کند. قابلیت جایگزین این است که اگر بازیکنان با داشتن یک زره طلایی بمیرند و توسط یک فرد دیگر دوباره زنده شوند، با جان و توانایی بیشتری به بازی بازخواهند گشت. همینطور اینکه کوله‌های طلایی توانایی حمل موارد ترمیم بیشتری را خواهند داشت.

قابلیت دوباره زنده شدن در فصل ۱۴ بازی ایپکس حضور نخواهد داشت. دیدگاه‌ها در مورد این تغییر چند دسته هستند. برخی معتقدند که نبود این قابلیت باعث می‌شود ایپکس از اصالت خود دور بشود. این در صورتی است که بودن این قابلیت تنش مبارزات را بسیار کمتر می‌کند. با این حال وقتی این ویژگی از ابتدای بازی وجود داشت حذف آن به صورت ناگهانی برای افراد زیادی ناامید کننده خواهد بود. حال امیدواریم که با قابلیت جایگزین ایپکس بتواند محبوبیت گذشته خود را حفظ کند.

منبع : digikalamag