سازندگان فیلم سونیک در حال کار روی یک فیلم پک من هستند


بازی های رایانه ای

چهارشنبه 19 مرداد 1401


The-makers-of-Sonic-the-Hedgehog-are-working-on-a-Pac-Man-movie

در این مدت ما شاهد ساخت فیلم‌های زیادی از بازی‌های ویدئویی هستیم. حال نوبت به شخصیت دوست داشتنی دنیای بازی‌های ویدئویی یعنی پک من (Pac Man) رسیده است. این فیلم قرار است توسط چاک ویلیامز (Chuck Williams) ساخته شود. کسی که مسئول ساخت مجموعه موفق سونیک بود.

پک من یکی از قدیمی‌ترین کاراکترهای دنیای بازی‌های ویدئویی است. حتی می‌توان گفت که یکی از کرکترهای معرف دنیای بازی‌های ویدئویی است. به همین علت ساخت یک فیلم از آن می‌تواند جذاب باشد. نکته اصلی اینجاست که ساخت یک فیلم به شکل لایو اکشن (Live Action) از پک من کمی عجیب به نظر می‌رسد. ساخت انیمیشن از این مجموعه کاملاً منطقی است ولی یک فیلم با انسان‌های واقعی حرکتی بسیار ریسکی است.

pac man

بندای نامکو (Bandai Namco) چندی پیش یک عنوان جدید از مجموعه پک من عرضه کرد. این عنوان در اصل یک مجموعه از بازی‌های پک من بود که تاریخچه این کرکتر دوست داشتنی را به گیمرها ارائه می‌کرد. همینطور اینکه این شرکت اعلام کرد که قرار است بازی پک من ورلد ریپک (Pac Man World Re-Pac) را دوباره عرضه کند. البته این عرضه دوباره در اصل یک بازسازی بوده و به طور کامل نسخه مدرن شده این بازی است.

به طور کلی ساخت یک فیلم از بازی یک شمشیر دو لبه است. به طور کلی این فیلم‌ها کیفیت چندان بالایی نداشته ولی طرفداران مخصوص خود را دارند. به همین علت از لحاظ فروش ناامید کننده نیستند. همانطور که گفته شد هالیوود در حال حاضر توجه زیادی به این موضوع کرده و سازندگان زیادی در حال ساخت عناوین مختلف از دنیای بازی‌های ویدئویی هستند.

برخی بر این عقیده هستند که عناوین بازی باید در همین زمینه باقی بمانند. عناوینی مثل سونیک پتانسیل زیادی برای ساخت فیلم دارند ولی یک بازی مثل پک من دارای محتوای چندانی برای ساخت فیلم نیست. حال باید صبر کرد و دید که کارگردان این فیلم چگونه عمل خواهد کرد.

منبع : digikalamag