ایمیل موقت چیست و چگونه می‌توان آن را ایجاد کرد؟


دانش و فناوری

پنجشنبه 9 تیر 1401


What-is-a-temporary-email-and-how-can-it-be-created

ایمیل موقت عبارتی است که این روزها به احتمال بسیار زیاد با آن مواجه شده‌اید. با این حال اگر نمی‌دانید چیست، چه کاربردی دارد و چگونه می‌توان آن را ساخت، در این مطلب این موضوع را به شما آموزش خواهیم داد.

ایمیل موقت یا همان ایمیل یک‌بارمصرف، به ایمیلی گفته می‌شود که برای ساخت آن نیاز به هیچ فرایند خاصی اعم از وارد کردن شماره تلفن و رمز عبور و… ندارید. در واقع شما فقط روی یک گزینه ضربه می‌زنید تا یک ایمیل به صورت تصادفی برای شما ساخته شود.

حالا که با تعریف این عبارت آشنا شده‌اید، شاید این پرسش برای شما به وجود بیاید که اصلا از ایمیل موقت چه استفاده‌ای باید کرد؟ از ایمیل موقت یا یک‌بارمصرف برای وارد شدن به وب‌سایت‌هایی که نمی‌توان به اعتبار آن‌ها اعتماد کرد، برای تبلیغات و مواردی از این دست استفاده می‌شود. استفاده از ایمیل یک‌بارمصرف به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نگرانی از بابت سرقت اطلاعات‌شان و یا ردیابی شدن، وارد یک وب‌سایت شده و کار خود را انجام دهند.

با  این تفاسیر، اگر به ایمیل موقت و کاربرد آن علاقه پیدا کردید، باید بدانید که چگونه می‌توان آن‌ها را ساخت. خوشبختانه همانطور که در ابتدای متن هم گفته شد، فرایند ساخت آن اصلا پیچیده نیست و فقط کافی است روی یک گزینه ضربه بزنید تا ایمیل را حاضر و آماده در اختیار داشته باشید. برای این کار، یک مسیر مشخص وجود ندارد؛ یعنی شما می‌توانید وارد هر وب‌سایتی که می‌خواهید بشوید و ایمیل یک‌بارمصرف خود را دریافت کنید. از جمله وب‌سایت‌های خوبی که این امکان را فراهم می‌کنند عبارت‌اند از:

  • Hot Temp Mail

Hot Temp Mail یک وب‌سایت قدیمی برای ساخت ایمیل موقت به حساب می‌آید که در آن کاربر با وارد کردن نام کاربری مورد نظر و دامنه‌ای که در اختیارش قرار می‌گیرد، یک ایمیل یک‌بارمصرف می‌سازد که بعد از استفاده به صورت خودکار پاک می‌شود.

  • Email Temporanee

در این وب‌سایت هم شما به یک ایمیل موقت دسترسی خواهید داشت، با این تفاوت که وقتی کارتان با ایمیل تمام شد، فراموش نکنید که آن را پاک کنید. لازم به ذکر است برای ورود به این وب‌سایت به احتمال زیاد به اپلیکیشن تغییر IP نیاز خواهید داشت.

  • TempMail

Temp mail از لحاظ رابط کاربری، شباهت زیادی به مورد بالایی دارد. شما می‌توانید ایمیل موقت بسازید، آن را ویرایش و یا حتی پاک کنید. دسترسی به این وب‌سایت کاملا باز است و به هیچ اپ دیگری نیاز نخواهید داشت.

  • Temp Mail Id

این وب‌سایت دامنه‌های بسیار بیشتری را در مقایسه با سایر وب‌سایت‌ها برای انتخاب در دسترس شما قرار می‌دهد. رابط آن هم بسیار آسان است و باعث سردرگمی نمی‌شود.

سایر وب‌سایت‌هایی که می‌توانید برای ساخت ایمیل موقت به آن‌ها سر بزنید و توضیح خاصی هم برای آن‌ها نیاز نیست شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Email Generator
  • Fake Mail Generator
  • Throw Away Mail
  • Email Fake

توجه داشته باشید تمام این وب‌سایت‌ها امتحان شده‌اند و هیچ مشکلی ندارند. اگر هم برای ورود به هر یک از آن‌ها با مشکل مواجه شدید، حتما از اپ‌های تغییردهنده‌ی IP استفاده کنید. هرچند جز یک مورد که به آن اشاره هم کردیم، سایر وب‌سایت‌ها کاملا باز هستند.

منبع : digikalamag