می بند ۷ با نمایشگر بزرگ‌تر، قابلیت‌های بیشتر و قیمت پایین رونمایی شد


دانش و فناوری

سه شنبه 3 خرداد 1401


May-7-was-unveiled-with-a-bigger-screen-more-features-and-a-lower-price

شیائومی دقایقی پیش از جدیدترین مچ‌بند خود با نام می بند ۷ رونمایی کرد؛ محصولی که علی‌رغم بهره‌مندی از قابلیت‌های بیشتر و نمایشگر بزرگ‌تر در مقایسه با نسل قبل، قیمتی مشابه با آن دارد.

نخستین نکته‌ای که در رابطه با می بند ۷ وجود دارد این است که این محصول اندکی بزرگ‌تر از نسل قبل شده است. نمایشگر بکار رفته در این محصول، ۱٫۶۲ اینچی از نوع AMOLED است که در مقایسه با نمایشگر ۱٫۵۶ اینچی می بند ۶، به شکل محسوسی بزرگ‌تر است. طبق گفته‌های شیائومی، این افزایش اندازه‌ی پنل باعث شده زاویه‌ی دید کاربران ۲۵٪ بهبود داشته باشد.

شیائومی در کنار نمایشگر بزرگ‌تر، رابط کاربری این محصول و همچنین یک سری از آیکن‌ها را هم تغییر داده و جلوه‌های جدیدی به آن افزوده است. در نتیجه وقتی با می بند ۷ کار می‌کنید، در صورتی که تجربه‌ی کار با بندهای قدیمی‌تر را داشته باشید، بهبود جلوه‌های بصری را کاملا حس خواهید کرد. علاوه بر این‌ها، ۱۰۰ واچ‌فیس جدید با امکان شخصی‌سازی هم در این مچ‌بند جدید وجود دارد.

شیائومی بهبود جلوه‌های بصری را نه فقط برای درون ساعت بلکه برای ظاهر آن هم در نظر گرفته است. به این صورت که می‌خواهد می بند ۷ را با ۶ رنگ‌بندی جدید راهی بازار کند. ۵ رنگ در این بین ساده هستند (مشکی، سبز، نارنجی، آبی، سبز یشمی) و دو رنگ هم که Camouflage (استتار) و Fluorescent (فلورسنت) نام دارند، به آن‌ها اضافه شده‌اند.

قابلیت‌های نرم‌افزاری و تناسب اندام

شیائومی در مچ‌بند جدید خود، ۴ گزینه‌ی تحلیلی جدید اضافه کرده تا کاربران بتوانند به کمک آن‌ها، فشار تمرینات، زمان ریکاوری، حداکثر اکسیژن مصرفی و تأثیر تمرینات هوازی و ناهوازی را اندازه‌گیری کنند. نمی‌دانیم این ابزارهای تحلیلی تا چه اندازه عملکرد دقیقی از خود به نمایش خواهند گذاشت اما قطعا بعد از اینکه این محصول رسما راهی بازار شد، آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا متوجه کیفیت کار آن شویم.

به منظور پایش فعالیت‌های ورزشی، ۱۲۰ حالت مختلف در می بند ۷ گنجانده شده که ورزش‌های فضای باز و بسته، تمرینان درون باشگاه، هوازی و… را شامل می‌شود. این مچ‌بند قادر به اندازه‌گیری کالری مصرفی هم هست که اطلاعات مربوط به آن را در کنار ضربان قلب تحلیل می‌کند تا بتواند به درک درستی از میزان چربی‌سوزی در بدن برسد.

یکی دیگر از بخش‌هایی که گفته می‌شود شاهد بهبود عملکرد آن خواهیم بود، پایش اکسیژن خون است. می بند اکنون به شما می‌گوید که سطح اکسیژن خون شما از یک حد خاص (۹۰٪) پایین‌تر آمده تا بتوانید اقدامات لازم را در راستای بهبود وضعیت درمانی خود انجام دهید. این قابلیت بیشتر برای کسانی که کوهنوردی می‌کنند یا مسافت طولانی را می‌دوند، بسیار مناسب است.

علاوه بر این‌ها، می بند ۷ به صورت هر روزه می‌تواند ضربان قلب کاربران را پایش کند، به بررسی وضعیت خواب بپردازد، استرس را اندازه‌گیری کند، سلامت بانوان را پایش کند، تمرین تنفس صحیح را به کاربر بدهد و بسیاری گزینه‌های خوب دیگر که بیان تک تک آن‌ها باید بماند برای بررسی دقیق این محصول. در کنار تمام قابلیت‌های خوبی که گفته شد، باید به استاندارد مقاومتی ۵ATM هم اشاره کنیم که یعنی به راحتی می‌توانید با می بند ۷ به استخر رفته و شنا کنید، بدون اینکه نگرانی از بابت خرابی در نتیجه‌ی نفوذ آب به درون آن داشته باشید. متأسفانه می بند ۷ علی‌رغم شایعات مختلف، از GPS داخلی و نمایشگر همیشه روشن پشتیبانی نمی‌کند تا همچنان این دو قابلیت در بخش نقاط ضعف می بندها وجود داشته باشند.

طول عمر باتری می بند ۷

باتری بکار رفته در می بند ۷، ۱۸۰ میلی‌آمپر ساعتی است و می‌تواند در صورت استفاده‌ی سنگین، تا یک هفته هم کاربران را همراهی کند. در صورت استفاده‌ی معمولی، شاید بتوانید بیش از ۱۰ روز هم با این محصول کار کنید که مثل همیشه، عالی است.

قیمت و تاریخ عرضه

شیائومی می بند ۷ در مدل استاندارد خود، ۲۴۹ یوآن (۳۷ دلار) قیمت‌گذاری شده اما مدل مجهز به NFC آن ۴۴ دلار قیمت دارد. اگرچه این قیمت اندکی بالاتر از قیمتی است که برای می بند ۶ در نظر گرفته شده (۳۶ دلار برای مدل استاندارد و ۴۲ دلار برای مدل مجهز به NFC) اما این اختلاف قیمت آنقدر کم است که تقریبا باید این دو را هم‌قیمت بدانیم.

می بند ۷ در تاریخ ۳۱ مه (۱۰ خرداد) در کشور چین در دسترس قرار می‌گیرد اما نمی‌دانیم تاریخ عرضه‌ی جهانی این محصول چه زمانی خواهد بود.

منبع : digikalamag