بلیزارد زیر نظر مایکروسافت: مشکلات اخلاقی و فرهنگی شرکت را حل می‌کنیم


بازی های رایانه ای

پنجشنبه 7 بهمن 1400


Blizzard-under-Microsoft-We-solve-the-companys-ethical-and-cultural-problems

پس از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، مایک ایبارا (Mike Ybarra)، مدیر بلیزارد اینترتینمنت، برای بار دیگر تعهد این شرکت به بهبود فرهنگ در محل کار را تکرار کرد.

در نوشته‌ای که اخیراً در سایت بلیزارد منتشر شده است، او اقداماتی را که شرکت بلیزارد قصد انجام آن‌ها را دارد، تشریح کرده و بیان کرد که اولویت اصلی آن‌ها بازسازی اعتماد در بلیزارد است. در میان اقدام‌هایی که ایبارا فهرست کرده، او اعلام کرده: «شرکت بلیزارد تیم‌های اجرایی و مدیریتی خود را مستقیماً در برابر بهبود فرهنگی شرکت می‌سنجد. موفقیت و پاداش ما با توانایی در ایجاد محیط کاری ایمن، فراگیر و خلاق در بلیزارد سنجیده می‌شود.»

طبق گفته‌های او، منابع بیشتری باید به پیشرفت فرهنگ استودیو اختصاص داده شود. این پیشرفت‌ها یک سمت کامل برای نظارت به تلاش‌هایی در زمینه‌ی «مدیریت فرهنگی» -که به مدیریت در تنوع و برابری مربوط است- و همچنین یک بخش «مدیریت سازمانی» در بخش منابع انسانی را شامل می‌شود که وظیفه دارد به کارهایی نظیر اعتمادسازی، توانمندسازی تیم‌ها و کمک به ایجاد یک محیط کاری ایمن و مثبت برای همه بپردازد. البته در حال حاضر مشخص نیست که آن‌ها افرادی را برای این سمت‌ها پیدا کرده‌اند یا خیر.

مایک ایبارا همچنین تأکید کرد که بلیزارد تعداد تیم‌های انطباق و تحقیقات خود را سه برابر کرده و مسئولیت‌های شفافی را برای رفتار غیرقابل‌قبول بیان کرده است. این شرکت همچنین باید یک رویکرد داده محور را در پیش بگیرد و داده‌های بازنمایی را جمع‌آوری کند و آن‌ها را به اشتراک بگذارد تا پس از آن بتوان اهدافی را در مقابل این معیارها تعیین کرد.

blizzard

همچنین یک برنامه بازخورد جدید برای ارزیابی کارهای مدیریت برای کارمندان اجرا شده است که برای سنجش کیفیت و اثربخشی مدیران بلیزارد استفاده خواهد شد. ایبارا گفت: «من ترغیب شدم تا انجمن‌ها، نوشته‌ها در شبکه‌های اجتماعی و ایمیل‌های افراد داخل و خارج از بلیزارد را بخوانم، از آنچه درست است دفاع کنم و از راهنمایی‌های شما بهره بگیرم. من می‌خواهم همه شما بدانید که ما به صحبت‌های شما گوش می‌دهیم و متعهد به تغییر هستیم.»

او در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه می‌کند:‌ «این اقدامات تازه شروع کار پیش روی بلیزارد است. من انگیزه و هیجان خاصی دارم که مستقیماً روی ساختن بهترین محیط برای تیم‌هایمان کار کنم تا به آن‌ها اجازه دهیم تا دیدگاه‌های خود را زنده کنند.»

در ماه نوامبر، هیئت‌مدیره اکتیویژن بلیزارد از ایجاد کمیته‌ی مسئولیت‌پذیری در محل کار برای نظارت بر تلاش‌های شرکت برای بهبود‌ فرهنگ خبر داد. پس از اینکه در اوت ۲۰۲۱ جی. آلن براک به دنبال اتهامات وارد شده از سمت مدیریت بلیزارد کنار رفت، مایک ایبارا در کنار جِن اونیل به‌صورت مشترک مدیریت بلیزارد را بر عهده گرفتند. هرچند، زمان زیادی طول نکشید که جن اونیل که اولین مدیر زن تاریخ بلیزارد بود، در نوامبر همان سال به دلیل تبعیض میان حقوق پرداختی به او و ایبارا و شرایط کلی شرکت از سمت خود استعفا داد.

ایبارا که برای چیزی حدود ۲۰ سال در مایکروسافت کار کرده بود، در سال ۲۰۱۹ به‌عنوان معاون اجرایی به شرکت بلیزارد پیوست. حال با خریده شدن اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، او این بار در نقش مدیر بلیزارد برای بار دیگر به کارمند مایکروسافت تبدیل شده است.

منبع : digikalamag