چگونه بدون ذخیره شماره افراد، به آن‌ها در واتساپ پیام ارسال کنیم؟


دانش و فناوری

یکشنبه 14 آذر 1400


How-to-send-messages-to-people-on-WhatsApp-without-saving-their-numbers

WhatsApp (متعلق به متا) مسلماً جز محبوب‌ترین برنامه‌های پیام رسان در کل دنیا است. واتساپ ویژگی‌های زیادی را به کاربران خود ارائه می‌کند، که فرآیند ارسال پیام را کمی سرگرم‌کننده‌تر کند. از آن‌جایی که همه ما از واتساپ استفاده می‌کنیم، حتماً با این مشکل مواجه شده‌ایم که نمی‌توانیم به یک شماره ذخیره‌نشده در واتساپ پیام ارسال کنیم. اغلب مجبور هستیم آن شماره را به‌ عنوان مخاطب ذخیره کنیم، فقط برای این‌که بتوانیم به او، پیام مورد نظر را در واتساپ ارسال کنیم. پس در واقع ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره آن فرد تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد!

حال ما در این مقاله هیجان‌انگیز در دیجی‌کالا مگ، این غیرممکن را نیز ممکن می‌کنیم و به شما راه‌هایی را ارائه می‌کنیم تا ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره تلفن فرد مورد نظر، برای شما به راحتی انجام شود. پس اگر این موضوع برای شما هم مثل من جالب است، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید. برای ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره چندین راه دارید که عبارتند از:

۱) روش اصلی

اکنون، قبل از شروع اولین روش، باید به این نکته نیز دقت کنید که این روش فقط در صورتی کار می‌کند که از برنامه دسکتاپ WhatsApp در لپ‌تاپ یا رایانه خود استفاده کنید. برای اجرای این روش باید مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید، تا بتوانید ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره یک فرد را انجام دهید. این مراحل عبارتند از:

 • مرورگر خود را باز کنید و وارد این لینک “https://wa.me/phonenumber” شوید.
 • شماره تلفن واتساپ کسی که می‌خواهید به او پیام دهید، را در بخش مورد نظر در سایت وارد کنید. برای مثال اگر شماره تماس فرد مورد نظر ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ است، آن را به صورت رو به رو وارد کنید: https://wa.me/919999999999
 • همچنین شما باید پیش‌شماره کشور آن شخص را نیز وارد کنید. برای ایران، شما باید عدد ۹۸ را وارد کنید.
 • پس از کلیک بر روی enter، با دکمه سبز رنگ “Continue to Chat” به صفحه WhatsApp هدایت می‌شوید.
 • با کلیک بر روی این دکمه یک پاپ‌آپ باز می‌شود که از شما می‌خواهد تا چت را در برنامه دسکتاپ WhatsApp باز کنید.
 • در صفحه جدید، روی “Open WhatsApp” کلیک کنید.
 • حال شما می‌توانید که پیام خود را به شخص مورد نظر ارسال کنید.

به همین آسانی، بدون ذخیره شماره تلفن افراد، در واتساپ با استفاده از دسکتاپ، به آن‌ها پیام دهید. این مورد را به خاطر بسپارید که بسیاری از افراد به روش شماره یک، روش اصلی نیز می‌گویند.

۲) روش تایپ شماره تماس فرد مورد نظر

این روش نسبت به روش یک و سه، بسیار سریع‌تر انجام می‌شود، اما محدودیت‌هایی نیز دارد. اولین محدودیت این است که این روش تنها روی گوشی‌های موبایل اندرویدی انجام می‌شود. حال روش کار آن چگونه است؟

 • شماره تماس فرد مورد نظر را در هر بخش از گوشی که دوست دارید، بنویسید.
 • حال روی شماره، همانند عکس زیر نگه دارید.
 • احتمال دارد که این گزینه برای موبایل شما ظاهر نشود، اما اگر همانند عکس گزینه سه نقطه برای شما ظاهر شد، روی آن کلیک کنید.
 • حال در ادامه، شما آیکون واتساپ را می‌بینید که با کلیک روی آن، می‌توانید بدون ذخیره شماره فرد مورد نظر، به او پیام دهید.

حتما در بخش نظرات در انتهای همین مقاله، مدل گوشی خود را برای ما بنویسید و بگویید که روش دوم روی مدل موبایل شما اجرا شد و یا خیر!

۳) روش استفاده از اپلیکیشن‌

این روش مناسب افرادی است که روش یک را دوست ندارند و روش دوم نیز روی تلفن همراه آن‌ها اجرا نشده است. در ابتدا شما را با این موضوع آشنا کنم که این برنامه رابط کاربری جذابی ندارد و تنها قرار است که کار شما را راه بیاندازد. این اپلیکیشن، Click to chat نام دارد. برنامه‌ای رایگان و بدون وجود تبلیغات است. همچنین برای استفاده از آن، نیاز ندارید که دسترسی خاصی (در تلفن همراه خود) به آن بدهید. حال شما می‌توانید با استفاده از لینک زیر، برنامه را دانلود کنید و سپس مراحلی ذکر شده را طی کنید.

 • پس از دانلود برنامه، آن را باز کنید.
 • همانند عکس، شماره تماس فرد مورد نظر را در برنامه وارد کنید.
 • روی گزینه open کلیک کنید.
 • به همین راحتی می‌توانید به فرد مورد نظر پیام ارسال کنید.

جمع‌بندی

ما در این مقاله، سه روش برای ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره فرد مورد نظر، به شما آموزش دادیم. وابسته به نوع تلفن همراه شما، ممکن است که بعضی از روش‌ها، روی آن اجرا نشود. با این حال، ذخیره شماره تماس افراد آن‌قدر هم وقت‌ شما را نمی‌گیرد؛ ولی همگی ما دوست داریم که با استفاده از تکنولوژی، زمان انجام کارها را حتی در حد چند ثانیه کاهش دهیم. امیدوارم که روش‌های بالا برای شما کارآمد باشند و از آن لذت ببرید.

منبع : digikalamag