مدیرعامل بانی‌کار: برای توسعه عدالت در حیطه کاریابی آنلاین تلاش می‌کنیم


کسب و کار

چهارشنبه 28 مهر 1400


Founder-CEO-We-strive-to-develop-justice-in-the-field-of-online-employment

مدیرعامل بانی کار که پیش‌تر با نام سه سوت جایز شناخته می‌شد، با بیان اینکه این مجموعه سعی دارد تا بانی ارتباط بین کارجو و کارفرما و شکل گیری ارتباطی سلامت بین این دو باشد، از تلاش بانی‌کار برای حمایت از کارجو در پروسه کاریابی خبر داد. او همچنین تاکید کرد که در بانی‌کار تمرکز روی آگهی‌های شغلی مربوط به کارهای میانی بیشتر از همه وجود دارد تا بتوان این شغل‌ها که کمتر در پلتفرم‌های استخدام آنلاین در نظر گرفته شده را نیز به صورت آنلاین پوشش داد.

«هانیه گودرزی» با اشاره به این مساله که تیم سه سوت جابز با یک ری‌برندینگ تازه و در کابد بانی‌کار به فعالیت خود ادامه می‌دهد به دیجیاتو گفت: «سه سوت جابز سامانه‌ای برای برقراری ارتباط بین کارفرما و کارجو بود. تست این سامانه و همچنین بررسی نمونه‌های خارجی آن اما نشان داد که این روش کاری به آن مسیری که می‌خواهیم نمی‌رسد و تصمیم گرفتیم استراتژی را عوض کنیم و به ویژگی‌های دیگری همچون هدهانتینگ، استخدام تضمینی کارجو و... بپردازیم.»

به گفته او این موضوع منجر شده تا سامانه استخدامی سه سوت جابز کاملا تغییر روش دهد و به سامانه استخدامی آنلاینی که بانی برقرای ارتباط بین کارجو و کارفرما تبدیل شود.

وجه تمایز بانی کار چیست؟

گودرزی با اشاره به مهم‌ترین وجه تمایز بانی کار نسبت به رقبا گفت: « بانی‌کار سامانه استخدامی تخصصی کارجوهایی است که در رده‌های میان‌پایه کار می‌کنند. در این سامانه شغل‌های رده بالا به آن صورت وجود ندارد و این سامانه به طور کاملا متمرکز برای کارجویان و کارفرمایانی است که در رده‌های میانی جست‌وجو می‌کنند. در واقع زمینه‌های شغلی یقه آبی و یه صورتی در سایت ما مورد توجه است. کارهایی مانند مسئولین تشریفات، مشاورین املاک، نگهبانان، پشتیبان تلفنی، فروشندگان و...»

مدیرعامل بانی‌کار در پاسخ به این پرسش که با وجود امکانات سنتی که برای کاریابی‌های میان‌رده وجود دارد، چرا به این حوزه ورود کرده‌اند، گفت: «این بخش از کاریابی ظرفیت‌های بسیار بالا و قابل توجهی دارد. هدف ما در بانی‌کار هم بیشتر بر اساس ایجاد عدالت در اشتغال است. ما در بانی‌کار بر عدالت اشتغال تاکید داریم.»

اودر ادامه با اشاره به تلاش برای ایجاد ارتباط بین کارفرما و کارجو به یکدیگر بر اساس حقوق و مزایای مناسب، گفت: «انتشار آگهی‌های نامناسب از طرف کارفرما و مجاب کردن کارجو به پذیرش شرایط ناعادلانه موضوعی است که در تلاش برای تغییر آن هستیم.»

گودرزی با اشاره به اینکه رویکرد تحلیلی منابع انسانی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در بانی‌کار بر آن تمرکز شده، ادامه داد: «حضور تیم منابع انسانی و ساخت براورد تحلیل‌هایی بر این اساس نقطه تمایز و تفاوت بانی‌کار با دیگر پلتفرم‌های مشابه است. این موضوع منجر به دغدغه‌مند شدن ما در بانی‌کار شد.»

او با توضیح درباره حامیان و روند جذب سرمایه بانی‌کار گفت: «استارتاپ بانی‌کار زیرمجموعه استارتاپ‌ استودیوی کنترل تک است و استارتاپ‌های کنترل تک هم زیرمجموعه هلدینگ فیروزه است. بانی کار هم برای آغاز به کار خود جذب سرمایه‌ای از هلدینگ فیروزه انجام داد و در پی این جذب سرمایه با گذشت چهار سال همچنان به کار و حیات خود ادامه داده است.»

منبع : digiato