آیکون برخی از اپ‌های شخص ثالث در اپل واچ سری ۷ نمایش داده نمی‌شود


دانش و فناوری

شنبه 24 مهر 1400


-The-icons-of-some-third-party-apps-are-not-displayed-on-the-Apple-Watch-7-Series

بعد از رونمایی از اپل‌ واچ‌ سری ۷، بالاخره اولین دسته از خریداران نسل جدید ساعات‌های هوشمند اپل آن را دریافت کردند. اما به گفته‌ی برخی از کاربران، اپلیکیشن‌های شخص ثالث در اپل واچ‌ سری ۷ با آیکون خود نشان داده نمی‌شوند و در نمایشگر نامرئی هستند.

این مشکل اولین بار توسط یک توسعه‌دهنده محصولات مربوط به اکوسیستم اپل مشاهده شده است. او اعلام کرده که نسخه‌ی جدید Xcode، آیکون‌ها را به‌خوبی نمایش می‌دهد اما در ساعت ظاهر نمی‌شوند. برخی‌ معتقدند که این مشکل به دلیل ابعاد و وضوح صفحه‌نمایش جدید است، زیرا آیکون‌ها حتی در هنگام اجرای سیستم‌عامل watchOS 8 و در نسل قبلی ساعت‌های هوشمند اپل هم کاملا خوب نشان داده می‌شوند.

اپل واچ‌ سری 7

یکی از راه‌‌حل‌هایی که برای این مشکل‌ پیشنهاد شده، تغییر به نمای لیست است. اگرچه هنوز آیکون این اپلیکیشن‌ها در اپل واچ ظاهر نمی‌شود اما حداقل می‌دانید کدام برنامه‌ها هستند که آیکون‌ آن‌ها به نمایش در نمی‌آید. جیمز تامسون توسعه دهنده‌ی PCalc، علت بروز این مشکل را بررسی کرده است. به گفته وی، این مشکل ارتباط نزدیکی با مکانیسم اپ استور دارد که برای انتقال اپلیکیشن‌ها به اپل واچ سری ۷ استفاده می‌شود. علاوه بر این، تامسون نتوانست این مشکل را در شبیه ساز watchOS تکرار کند.

او با انتشار پستی در توییتر خود نوشت: «من حدس می‌زنم که چون همه این‌ها در شبیه‌ساز watchOS برای ساعت سری ۷ بدون هیچ ایرادی کار می‌کند، مکانیزم‌های اپ استور اپل هنگام دانلود اپلیکیشن‌ها، تصاویر را به اشتباه حذف می‌کنند.» شایان ذکر است که این مشکل فقط در اپل واچ‌های سری ۷ ظاهر می‌شود و در مدل‌های قدیمی این ساعت هیچ مشکلی در زمینه‌ی نشان ندادن آیکون اپلیکیشن‌ها وجود ندارد. باید صبر کرد و دید که واکنش اپل نسبت به این مشکل چه خواهد بود.

بد نیست بدانید که اپل از سری جدید ساعت‌های هوشمند خود در تاریخ ۲۳ شهریور رونمایی کرد. تغییراتی که اپل در اپل واچ پدید آورده است بیشتر در راستای یکپارچه کردن آن با زبان طراحی گوشی‌های آیفون و آیپد است. یعنی اندکی تخت‌تر و در عین حال زیباتر هم شده است. درست مانند نسل قبل، اپل واچ سری ۷ هم در دو مدل تولید شده است، اما این‌بار با اندازه‌های ۴۱ و ۴۵ میلی‌تری. این در حالی است که نسل گذشته به ترتیب اندازه‌های ۴۰ و ۴۴ میلی‌متری داشتند. بنابراین کاربران اکنون فضای بیشتری برای کار با ساعت‌های جدید خواهند داشت. بیشترین تغییری که اپل در این ساعت جدید خود پدید آورده است به خود کیس برمی‌گردد. آنچه دیگر شاهد نیستیم، طراحی منحنی شکل آن است که از زمان اولین اپل واچ تاکنون شاهد آن بودیم.

کلید چرخان و کلیدهای کناری همراه آن تغییر خاصی نداشته‌اند و سر جای خود باقی مانده‌اند که نشان می‌دهد اپل متوجه شده است نباید آنچه را که کاربران به آن تمایل نشان می‌دهند تغییر دهد. اپل واچ سری ۷ با الهام از آیفون‌ها و آیپدهای جدید و همچنین آیفون ۴، اکنون زبان طراحی جدیدی دارد که کاملا به چشم می‌آید. همان‌طور که در بالا اشاره شد، ساعت هوشمند جدید اپل اکنون به میزان بسیار کمی تخت‌تر شده است اما هنوز هم انحنا در آن دیده می‌شود تا پوست دست کاربران را آزار ندهد.

به لطف این طراحی جدید، اپل توانسته از فضای خالی به‌دست آمده استفاده و نمایشگر بزرگ‌تری را هم روی کیس تعبیه کند. این نمایشگر جدید اکنون ۱.۸ اینچی و ۷۰ درصد روشن‌تر شده است و کار با آن قطعا لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر خواهد بود چرا که اکنون حاشیه‌های هم کاهش پیدا کرده‌اند و به ۱٫۷ میلی‌متر رسیده‌اند. بدین ترتیب بدون اینکه لزوما ساعت را به سمت صورت خود بچرخانید، با نگاه از زاویه‌ی آن می‌توانید ساعت را چک کنید. اپل واچ سری ۷ از لحاظ مقاومت هم بهترین ساعت هوشمندی است که تاکنون تولید شده است. نمایشگر آن اکنون در برابر ترک‌خوردگی و شکستگی مقاوم است و از استاندارد ضد گرد و غبار IP6X هم بهره می‌برد. همچنین در برابر نفوذ آب هم تا ۵۰ متر مقاوم است.

از لحاظ باتری هم اپل واچ سری ۷ بهبود چشمگیری داشته است. سرعت شارژ آن هم به لطف فناوری جدید اپل، ۳۳ درصد به نسبت نسل گذشته سرعت بیشتری دارد. طبق گفته‌های اپل، این ساعت هوشمند تنها در مدت ۴۵ دقیقه از ۰ به ۸۰ درصد شارژ می‌رسد و در مدت زمان ۸ دقیقه هم می‌توان تا ۸ ساعت پایش مداوم خواب روی آن حساب کرد. از لحاظ قابلیت‌های نرم‌افزاری هم اپل واچ سری ۷ به نسبت نسل گذشته بهتر شده است اما نه آن‌قدری که انتظار داشتیم. این محصول همچنان از نوار قلب، پایش خواب، سنسور اندازه‌گیر اشباع اکسیژن خون، سنسور تشخیص شست‌و‌شوی دست و یادآورهای بسیار کاربردی بهره می‌برد.

عرضه‌ی این ساعت‌های هوشمند از ۲۳ مهر آغاز شده و همان‌طور که ذکر شد، اولین دسته از خریداران نسل جدید ساعات‌های هوشمند اپل آن را دریافت کردند و انتظار می‌رود که اپل واچ‌های سری ۷ به‌زودی در سراسر جهان در اختیار علاقمندان و کاربران این نوع از گجت‌های پوشیدنی قرار بگیرد.

منبع : digikalamag