اپل روی یک کنسول بازی جدید برای رقابت با نینتندو سوییچ کار می‌کند


بازی های رایانه ای

چهارشنبه 21 مهر 1400


Apple-is-working-on-a-new-game-console-to-compete-with-the-Nintendo-Switch

موفقیت کنسول سوییچ در بازار باعث شده شرکت‌های مختلفی به دنبال ورود به این بازار باشند و حالا ظاهرا اپل می‌خواهد کنسول بازی دستی جدیدی را معرفی کند. این کنسول جدید یک دستگاه هیبریدی خواهد بود که ترکیبی از قابلیت‌های سوییچ و پلی استیشن ۵ را در اختیار خریداران قرار می‌دهد، هرچند ظاهرا هدفش رقابت با کنسول نینتندو و نه سونی خواهد بود.

اپل سال‌ها پیش یک کنسول بازی توسعه داده بود و حالا ظاهرا می‌خواهد قدرتمندتر وارد این بازار شود. طبق گزارش جدید «iDrop News»، این کنسول بطور عمده تولید و روانه بازار خواهد شد. گیمرها می‌توانند از این دستگاه به عنوان یک کنسول خانگی و یک کنسول قابل حمل استفاده کنند، با این حال، رقیبی برای ایکس باکس یا پلی استیشن به حساب نمی‌آید. البته شاید کوپرتینویی‌ها از تراشه اپل سیلیکون قدرتمندتری نسبت به پردازنده‌های کنسول‌های سونی و مایکروسافت در محصول آینده‌شان استفاده کنند.

این گزارش مدعی شده اپل از همین حالا شروع به توسعه چندین بازی برای چنین کنسولی کرده و با چندین استودیوی بازی‌سازی صحبت کرده. به نظر می‌رسد این بازی‌ها می‌خواهند با بازی‌های مطرح کنسول نینتندو رقابت کنند.

کنسول بازی اپل

به اعتقاد برخی، اپل مدت‌هاست روی چنین پروژه‌ای کار می‌کند اما به علت همه‌گیری کرونا، برنامه‌ها دچار مشکل شده‌اند، با این حال شاید در نهایت کوپرتینویی‌ها هم وارد چنین بازاری شوند و با کنسول جدیدشان، شوک بزرگی به بازار وارد کنند. البته این احتمال هم وجود دارد که چنین کنسولی با توجه به سابقه‌ای که نینتندو در زمینه بازی‌ها دارد، یک شکست بزرگ در کارنامه اپل رقم بزند.

اگر اپل تصمیم به توسعه چنین محصولی بگیرد، اولین شرکتی نخواهد بود که برای رقابت با سوییچ آماده می‌شود. چندین ماه پیش ولو از پی‌سی گیمینگ قابل حمل Steam Deck رونمایی کرد. این دستگاه بالاتر از یک کنسول گیمینگ است و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

البته نینتندو هم ظاهرا منتظر چنین رقابتی بوده چرا که چندین ماه پیش از سوییچ جدید با نمایشگر OLED رونمایی کرد. بنابراین به نظر می‌رسد در آینده نزدیک شاهد رقابت سنگین و جذابی در این بخش از بازار باشیم.

منبع : digiato