آمار سرمربی عراق مقابل تیم ملی ایران


ورزشی

سه شنبه 25 خرداد 1400


!= null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

مصاف تیم‌های ایران و عراق در سال‌های اخیر با حواشی و نتایج متفاوتی روبرو بوده است. جدال این دو تیم همواره در رده حساس‌ترین مسابقات غرب آسیا بوده و به همین دلیل است که حالا در دور برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی باید حساس‌ترین بازی گروه را برای تعیین صدرنشینی برگزار کنند هر دو تیم می‌دانند کار بسیار سختی پیش‌رو خواهند داشت.

نخستین برد کاتانچ

تیم ملی در آبان سال ۱۳۹۸ و در دور رفت مسابقات مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین، دومین باختش را در گروه (C) مسابقات، مقابل عراق تجربه کرد. دیداری که با نتیجه ۲ بر یک به سود شاگردان کاتانچ به اتمام رسید تا این مربی برای نخستین بار طعم پیروزی مقابل تیم ملی ایران را که در آن زمان مارک ویلموتس هدایتش را بر عهده داشت، تجربه کند اگرچه که این دیدار نخستین رویارویی او با تیم ملی ایران نبود.

شکست سنگین با امارات

کاتانچ تا به حال در سه بازی در قامت مربی مقابل تیم ملی ایران قرار گرفته است. نخستین بار در دورانی که او هدایت تیم ملی امارات را برعهده داشت در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ مقابل ایران قرار گرفت، اما تیم تحت هدایت او با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب ایران شد تا شکستی سنگین را مقابل این تیم تجربه کند. رویارویی بعدی او با ایران در جام ملت‌های ۲۰۱۹ و در آخرین دیدار مرحله گروهی رقم خورد، جایی که او هدایت تیم ملی عراق را برعهده داشت و جدال شاگردان او و شاگردان کارلوس کی‌روش برنده‌ای نداشت و دو تیم به کسب تساوی بدون گل بسنده کردند. ایران البته پیش از این بازی صعودش به مرحله بعدی مسابقات را قطعی کرده بود. بدین‌ترتیب این مربی اهل اسلوونی  امشب با تجربه یک برد، یک باخت و یک مساوی در مصاف‌های قبلی‌اش با تیم ملی ایران، این‌بار مقابل شاگردان دراگان اسکوچیچ قرار خواهد گرفت که برای صعود به عنوان تیم اول گروه، راهی جز شکست عراق نخواهند داشت.

منبع : fararu