رکورد جدید و جالب مهدی طارمی


ورزشی

دوشنبه 24 خرداد 1400


!= null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

مهدی طارمی مهاجم ۲۸ ساله‌ی تیم ملی، تبدیل به یکی از بازیکنان باتجربه ایران شده است و در بازی با کامبوج برای پنجاهمین بار برای تیم ملی به میدان رفت. طارمی اولین بازی ملی خود را در سال ۲۰۱۵ در مسابقه دوستانه برابر ازبکستان انجام داد و پس از آن در اکثر بازی‌های ملی حضور ثابت داشت تا پس از ۶ سال تعداد بازی ملی خود را به عدد ۵۰ برساند.

رکورددار بیشترین درصد پیروزی در تاریخ تیم ملی

حضور ۴۵ دقیقه‌ای طارمی در بازی با کامبوج و نیمکت‌نشینی سردار آزمون، باعث شد تا این بازیکن با عبور ازغلامرضا رضایی و سردار آزمون رکورددار بیشترین درصد پیروزی تاریخ تیم ملی شود؛ ایران در ۳۴ مسابقه از ۵۰ دیداری که مهدی طارمی برای تیم ملی بازی کرده است، به پیروزی رسیده که این به معنای برد در ۶۸ درصد بازی‌هاست و از این نظر بین بازیکنانی که حداقل ۴۰ بازی ملی دارند بهترین آمار را دارد و پس از او غلامرضا رضایی با پیروزی در ۶۷ درصد و سردار آزمون با برد در ۶۶ درصد رقابت‌ها در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

طارمی بالاتر از کریمی، نکونام، انصاری‌فرد و...

مهدی طارمی در این ۵۰ مسابقه آمار خیلی خوبی داشته، ۲۴ گل زده و ۹ پاس گل هم داده و تقریباً در هر ۳ بازی روی ۲ گل تاثیرگذار بوده است. طارمی با این تعداد گل هفتمین گلزن برتر تاریخ تیم ملی است. با بررسی ۵۰ بازی نخست بازیکنانی که دست‌کم ۵۰ بازی ملی دارند، علی دایی با زدن ۳۹ گل اول است. پس از او کریم باقری با ۳۳ گل و سردار آزمون با ۳۲ گل حضور دارند. مهدی طارمی با ۲۴ گل چهارم است وکارنامه بهتری از برخی گلزنان برجسته ایران نظیر علی کریمی، جواد نکونام و... در ۵۰ بازی ابتدایی خود دارد.

منبع : fararu