بازی جدیدی از مجموعه‌ی پین‌کیلر در دست‌ ساخت است


بازی های رایانه ای

شنبه 22 خرداد 1400


!= null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

شرکت Koch Media در حاشیه‌ی مراسم Summer Game Fest از نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی جذاب پین کیلر (Painkiller) رونمایی کرد. این بازی جدید با همکاری شرکت Saber Interactive ساخته و منتشر خواهد شد و قرار است شامل یک مود چنده نفره‌ی گروهی و کو‌آپ باشد. برنامه‌ی اولیه حاکی از انتشار بازی برای کامپیوتر‌های شخصی‌ست و ممکن است در آخر برای کنسول هم منتشر شود. در حال حاضر تاریخ انتشار این اثر جدید و اسم دقیق آن مشخص نیست.

اولین نسخه از مجموعه‌ی پین کیلر  در سال ۲۰۰۴ برای کنسول ایکس باکس و کامپیوتر منتشر شد و توانست یک تجربه‌ی اکشن ساده و تروتمیز ارائه دهد. داستان بازی در مورد یک مرد مرده بود که پس از مرگش، وارد برزخ شده بود و می‌دانست به جهنم خواهد رفت اما تاب تحمل چنین فضایی را نداشت و راه خطیری را به‌منظور رفتن به بهشت انتخاب کرده بود. وی دست‌خالی به نبرد با نیروهای شیطانی رفت و توانست ارتش شیطان یا لوسیفر را شکست دهد. بازی پین کیلر بیشتر به دلیل خلق تجربه‌ی چند نفره و آنلاین بی‌نظیرش شناخته می‌شود که در کمتر بازی آن زمان دیده می‌شد.

پین کیلر آن‌چنان‌که فکر می‌کنید هم بازی نوین و تازه‌ای نبود و از شوترهای اول‌شخص آن زمان و به‌خصوص Doom و Quake الهام گرفته بود و اندکی هم به بازی سام ماجراجو شباهت داشت. هدف اصلی بازی، کشتن هیولاها توسط تفنگ‌های مرگ‌بار بود و به‌سرعت توانست میان طرفداران شوترهای اول‌شخص به شهرت برسد. تابه‌حال چندین بسته‌ی الحاقی مستقل برای بازی منتشر شده و آخرین آن‌ها هم Painkiller: Recurring Evil بود که توسط شرکت THQ Nordic به دست علاقه‌مندان رسید. از سال ۲۰۱۲ تابه‌حال هیچ خبری از مجموعه‌ی پین کیلر نداشتیم اما حال وقت آن است که بار دیگر به مبارزات هیجان‌انگیز این سری برگردیم.

بازی پین کیلر

شرکت Saber Interactive سومین گروهی خواهد بود که روی مجموعه‌ی پین کیلر کارکرده و جالب است که برای اولین بار، یک استودیو خارج از لهستان روی بازی کار خواهد کرد. اولین نسخه به همت شرکت People Can Fly در شهر ورشو لهستان ساخته‌شده اما زمان آن رسیده که بازی به مرزهای تازه‌ای گسترش یابد و همگان امکان چشیدن مزه‌ی این شوتر اول‌شخص را پیدا کنند.

شرکت Koch Media برچسب «بازی اعلاء» (Premium Gaming) را به نسخه‌ی جدید بازی پین کیلر زده و این به معنی آن است که توسعه‌دهندگان جدید و کهنه‌کاران بازی‌های ویدیوی در یک تیم بزرگ به‌منظور خلق بازی‌های جدید کار خواهند کرد. بازی‌هایی که این برچسب را روی آنها می‌خورد، توجه ویژه‌ی ناشر بازی را دریافت خواهند کرد و بازی هم با کیفیت بالاتری منتشر خواهد شد. تعدادی از بازی‌های دیگر این شرکت هم از برچسب گفته‌شده استفاده خواهند کرد که از جمله آن‌ها باید به Pay Day 3 و King’s Bounty II اشاره کرد که توسط موتور گرافیکی آنریل ۵ ساخته‌ می‌شوند.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از دنباله‌ی بازی پین کیلر نمی‌دانیم و باید منتظر خبرهای بیشتر باشیم. بعید است که این اثر به این زودی‌ها رونمایی شود و احتمالاً راه و دور درازی تا معرفی کامل بازی و انتشار آن خواهیم داشت.

منبع : digikalamag