قابلیت گروه‌بندی زبانه‌ها به نسخه دسکتاپ مرورگر کروم اضافه شد


دانش و فناوری

دوشنبه 11 اسفند 1399


!= null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

اگر از کاربران مرورگر کروم روی سیستم عامل اندروید هستید، حتما تاکنون متوجه قابلیت جدید گروه‌بندی زبانه‌ها در این اپلیکیشن شده‌اید. این قابلیت اجازه می‌دهد که زبانه‌ها را دسته‌بندی کرده و دسترسی آسان‌تری به آن‌ها داشته باشید. حالا گوگل این ویژگی را به نسخه دسکتاپ مرورگر کروم هم اضافه کرده تا افراد بیشتری به آن دسترسی داشته باشند.

قابلیت گروه‌بندی زبانه‌ها پس از انجام آزمایش‌های لازم وارد نسخه دسکتاپ کروم شده تا امکان دسته‌بندی سریع و آسان زبانه‌ها و افزایش بهره‌وری را فراهم کند. این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد تا بدون این که نیازی به بستن زبانه‌ها داشته باشد، بتواند آن‌ها را دسته‌بندی کند و زبانه‌های هم‌راستا را از طریق گروه‌های مختلف به شکل بهتری در دسترس خود قرار دهند.

کاربران برای استفاده از این قابلیت کافی است روی یکی از زبانه‌های مرورگر کلیک راست کرده و گزینه Add Tab to New Group را انتخاب کنند. در هنگام ایجاد گروه‌های جدید این امکان وجود دارد که بتوانید برای هر گروه رنگ و اسم متفاوتی انتخاب کنید تا گروه‌ها از هم قابل تشخیص باشند. همچنین اگر از روی کیبورد دکمه Shift را نگه دارید و با کلیک چپ روی زبانه‌ها کلیک کنید، می‌توانید چندین زبانه را به صورت یک‌جا انتخاب و آن‌ها را به گروه‌های مدنظر خود اضافه کنید.

همان طور که انتظار می‌رفت، عده‌ای از کاربران از این ویژگی استقبال کرده و عده دیگری نسبت به کارآمدی آن تردید دارند. گروه دوم می‌گویند قابلیت گروه‌بندی زبانه‌ها چندان کاربردی نیست و کاربران باید وقتی کارشان با هر زبانه تمام می‌شود آن را ببندند تا هم فضای کاری تمیزتری داشته باشند و هم منابع سیستم‌شان بیهوده درگیر نشود.

با این حال، به نظر می‌رسد که وجود چنین قابلیتی برای آن دسته از کاربران که به صورت همزمان کارهای زیادی را مدیریت می‌کند، مفید واقع خواهد شد و به تفکیک زبانه‌های هم‌راستا و شناسایی آسان‌تر آن‌ها کمک خواهد کرد.

منبع : digiato