در پی تصمیم کمیته خودرو زمان ابطال گارانتی خودروهای صفر کیلومتر به ۵ ماه افزایش یافت


خودرو

پنجشنبه 7 اسفند 1399


!= null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

گارانتی خودرو به مجموعه خدماتی گفته می‌شود که یک شرکت خودروساز طبق قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به خریدار محصول خود می‌دهد و این خدمات تضمین‌ کننده کیفیت و مشتری مداری آن شرکت خودروسازی در قبال مشتری است.

طبق مصوبه کمیته خودرو، در صورت مراجعه مشتریان محصولات ایران خودرو برای سرویس اولیه خودرو حداکثر تا پنج ماه و دست کم پیمایش هزار کیلومتری، امکان بهره‌مندی از شرایط گارانتی محصول فراهم خواهد بود.

بر همین اساس در صورت مراجعه مشتریان برای ثبت سرویس اولیه به یکی از نمایندگی‌ های مجاز ایران خودرو در بازه زمانی پنج ماهه و پیمایش دست کم هزار کیلومتر شرایط گارانتی خودرو فعال خواهد شد و در غیر این‌ صورت گارانتی خودرو باطل شده و امکان استفاده از آن دیگر وجود ندارد.

گارانتی خودرو

بدیهی است در صورت عدم مراجعه در بازه زمانی یاد شده و کیلومتر تعیین شده، خودروی مورد نظر فاقد گارانتی بوده و هزینه خدمات بر عهده مالک خودرو خواهد بود.

بنابر قانونی که در همه دنیا وجود دارد، تعدادی از خودروسازان ۲ تا ۵ سال و برخی دیگر تا ۷ سال محصولات خود را گارانتی می‌کنند که پیمایش در نظر گرفته شده نیز متفاوت است، اما معمولا تا ۴۵ هزار کیلومتر خودرو تحت گارانتی شرکت است.

منبع : digiato