آمار‌هایی جالب از گل‌های رونالدو که باید بدانید


ورزشی

پنجشنبه 2 بهمن 1399


!= null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

یوونتوس در حالی با برتری ۲ – صفر مقابل ناپولی در سوپرجام ایتالیا، اولین جام دوران مربیگری پیرلو را به ارمغان آورد که کریس رونالدو مشهور با گلزنی در این رقابت رسما بهترین گلزن تاریخ فوتبال شد.

کریس با زدن گل اول تیمش به نهمین قهرمانی یووه در سوپرجام ایتالیا و سی و سومین جام دوران حرفه‌ای خودش کمک کرد. رونالدو تاکنون در ۱۵ جام مختلف به همراه اسپورتینگ لیسبون، منچستریونایتد، رئال مادرید، یوونتوس و تیم ملی پرتغال قهرمان شده و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و جام‌جهانی باشگاه‌ها را با پیراهن ۲ تیم تجربه کرده است.

آمار گل‌های بهترین گلزن تاریخ فوتبال

دستاورد بزرگ رونالدو، شکستن رکورد افسانه‌ای «بیسکان» و تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ فوتبال باشگاهی بود. بیسکان بین سال‌های ۱۹۳۱ تا ۱۹۵۵ موفق به ثبت ۷۵۹ گل شده بود و رونالدو در بازی سوپر جام ایتالیا هفتصد و شصتمین گلش را به ثبت رساند. او بعد از زدن ۱۱۸ گل برای منچستریونایتد در انتقالی رکوردشکن به رئال مادرید پیوست و پس از تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ رئال راهی یوونتوس شد.

کریس تا به حال ۸۴ گل در لباس یووه زده و در رده ملی با ۱۰۲ گل نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده علی دایی در صدر جدول گلزنان تاریخ ملی فوتبال است. در این سال‌ها، سویا محبوب‌ترین رقیب او بوده، چون میانگین یک گل در هر بازی (مجموعا ۲۷ گل) را مقابل تیم اندلسی به ثبت رسانده است؛ آن هم در ۱۸ بازی! از این تعداد ۲۵ گل در لالیگا و ۲ گل در سوپرجام اروپا رقم خورد. کریس هر چند در ۵ بازی به سویا گل نزد، اما با ثبت ۴ هت‌تریک، ۲ بریس (۲ گل در یک بازی) و یک پوکر (۴ گل در یک بازی) به خوبی جبران کرد. آتلتیکومادرید (۲۵)، ختافه (۲۳) و بارسلونا و سلتاویگو (۲۰ گل) در رده بعدی تیم‌های بیش‌ترین دریافت‌کننده گل از رونالدو قرار دارند. یوونتوس ۱۰ بار مقابل کریس تسلیم شده بود و از این نظر کنار تاتنهام رده هفدهم ایستاده است.

پای راست جادویی

رونالدو از هر ۱۰ گل، ۶ گل را با پای راست زده و ۲ گل از هر ۱۰ گلش به کمک پای چپ به ثبت رسیده است.۲ گل از هر ۱۰ گل هم با کمک ضربات سر به تور نشسته. او مقابل بیلبائو در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ با بازو گل زد و در بازی با وستهام در سال ۲۰۰۸ هم به کمک کشاله ران دروازه را گشود.۶۴۸ گل در محوطه جریمه و ۱۱۲ گل او از بیرون هجده قدم زده شده است.

پنالتی‌ها، ۱۸ درصد گل‌های کریس را شامل می‌شود و ستاره پرتغالی ۵۷ بار از طریق ضربات آزاد به گل رسید. ۵۷۰ گل (معادل ۷۵ درصد کل گل‌ها) هم در جریان بازی و بدون استفاده از ضربات شروع مجدد برای مرد سال سابق فوتبال جهان شکل گرفت.۵۴ درصد گل‌های کریس در خانه و ۴۰ درصد در رقابت‌های خارج از خانه تیم‌هایش ثبت شد.۴۶ گل (کمی بیش از ۵ درصد) هم در رقابت‌هایی که در زمین بی‌طرف انجام گرفت در کارنامه‌اش به ثبت رسید. دوسوم گل‌های کریس در ۱۵ دقیقه اول بازی‌ها زده شد. ۱۲۲ گل هم بین دقایق ۱۶ تا ۳۰ رقم خورد.۱۱۵ گل بین دقایق ۳۱ تا ۴۵، ۱۳۱ گل بین دقایق ۶۱ تا ۷۵ و ۱۷۸ گل در ۱۵ دقیقه پایانی، آمار تفکیکی گل‌های کریس است.

رونالدو در وقت‌های اضافی هم موفق به ثبت ۶ گل شده. او در ۸ فصل متوالی بیش از ۵۰ گل در کل رقابت‌های ملی و باشگاهی زد و بین فصول ۲۰۱۱-۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸-۲۰۱۷، رونالدو کم‌تر از ۵۴ گل در یک فصل نزد و در درخشان‌ترین برهه خودش، ۶۹ گل در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ به ثبت رساند. او در ۳ مقطع در یک فصل بیش از ۶۰ گل به رقبا هدیه کرد.

منبع : fararu