قابلیت تماس تصویری تلگرام به صورت عمومی ارائه شد


دانش و فناوری

شنبه 25 مرداد 1399


!= null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

تماس تصویری تلگرام در هفتمین سالگرد فعالیت این پیام رسان برای تمام اپ‌های دسکتاپ و موبایل آن ارائه شد و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند.

. با شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن بسیاری از مردم در سراسر جهان، اهمیت تماس تصویری نسبت به گذشته دوچندان شده و حالا تلگرام به چنین ویژگی مجهز شده است. در حال حاضر این ویژگی در حالت آلفا قرار دارد و در اختیار تمام کاربران در سیستم عامل‌های مختلف قرار گرفته است. در گذشته شاهد اضافه شدن قابلیت تماس‌ صوتی به این پیام رسان بودیم که به صورت سرتاسری رمزگذاری می‌شود، حالا چنین ویژگی برای تماس تصویری تلگرام نیز در نظر گرفته شده است.

این پیام رسان برای شما و فردی که با آن مکالمه می‌کنید، چهار ایموجی نشان می‌دهد و اگر هر دو نفر چهار ایموجی یکسان را مشاهده کنند، تماس تصویری رمزگذاری شده است. تماس ویدیویی اینستاگرام از قابلیت تصویر در تصویر پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید ابعاد آن را تغییر دهید و در کنار صحبت با دوست خود، از برنامه نیز استفاده کنید.

تماس تصویری تلگرام

کاربران می‌توانند در هنگام مکالمه ویدیویی، آن را به تماس صوتی تغییر دهند یا اینکه دوربین خود را برای فرد مقابل روشن نکنند. علاوه بر این، مانند پیام‌رسان‌های دیگر امکان خاموش کردن میکروفن نیز برای کاربران فراهم شده است. باید به این نکته اشاره کنیم که در حال حاضر به علت عدم تایید از سوی اپل، چنین ویژگی برای iOS فعال نشده است.

تلگرام وعده داده در آینده قابلیت‌های جدیدی را به پیام رسان خود اضافه می‌کند که یکی از مهمترین آن‌ها، امکان تماس ویدیویی گروهی است. علاوه بر تماس تصویری تلگرام شاهد اضافه شدن ایموجی‌های متحرک بیشتری به این پیام رسان نیز هستیم. زمانی که در چت خود از این ایموجی‌ها استفاده کنید، شاهد یک ایموجی بزرگتر و متحرک خواهید بود.

در حالی که تلگرام در برخی از زمینه‌ها از واتساپ عملکرد بهتری دارد و جلوتر است، واتساپ از مدت‌ها قبل به قابلیت تماس تصویری مجهز شده و همچنین امکان تماس گروهی را نیز برای کاربران فراهم کرده است

منبع : digiato