بارسا رکورد نقل و انتقالاتی رئال را شکست


ورزشی

دوشنبه 18 دی 1396


بارسا رکورد نقل و انتقالاتی رئال را شکست

با جذب فیلیپه کوتینیو با 160 میلیون یورو، بارسا رکورد خریدهای رئال مادرید با فلورنتینو پرز را شکست.

آبی اناری ها روز گذشته کوتینیو را با 120 + 40 میلیون یورو به خدمت گرفتند و توانستند رکورد جذب بازیکن در یک فصل را به نام خود ثبت کنند.
در حقیقت بارسا در این فصل 312.5 میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کرد و رکورد 257.4 میلیون یورویی رئال که در سال 2009 توسط فلورنتینو پرز برای جذب رونالدو، کاکا، آلونسو و ... هزینه شده بود را شکست. در صورتی که انتقال کیلیان امباپه در این فصل نهایی می‌شد، رکوردی که بارسا توانست ثبت کند را می‌شکست ولی با توجه به اینکه این انتقال در پایان فصل انجام خواهد گرفت، این رکورد به نام بارسا ثبت شده است. برای جلوگیری از اینکه مشکلی در زمینه فیرپلی مالی برای پاریسی ها به وجود نیاید، آنها در فصل اول امباپه را به صورت قرضی جذب کردند و قرار شد در تابستان پیش رو، 150 میلیون در ازای او پرداخت کنند.
بدین ترتیب پاریسی ها در تابستان 238 میلیون هزینه کردند که 222 میلیون یورو آن به پای نیمار رفت. همچنین پپ گواردیولا نیز با 249.3 میلیون یورو تیمش را در بین پرخرج ترین تیم‌های این فصل قرار داده است.
بارسا این رکورد را با جذب بازیکنانی مثل کوتینیو، دمبله، پائولینیو، نلسون سمدو، جرارد دلوفئو و مارلون سانتوس به ثبت رسانده است. آبی اناری ها با اختلاف صدرنشین لالیگا هستند و جذب کوتینیو صرفا برای عملکرد خوب آنها در فصل آینده خواهد بود زیرا کوتینیو تا پایان فصل نمی‌تواند در چمپیونزلیگ بازی کند.

منبع : asriran

بازی های رایانه ای


نقدو بررسی Pro Evolution Soccer
نقدو بررسی Pro Evolution Soccer پنجشنبه 15 شهریور 1397