نقص فنی سایت داده‌های شخصی ۱۵۰ مشتری سامسونگ را لو داد


دانش و فناوری

پنجشنبه 8 اسفند 1398


!= null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

«نقص فنی» در نسخه انگلیسی سایت سامسونگ منجر به افشای داده های شخصی نزدیک به 150 مشتری شد. سامسونگ با انتشار بیانیه ای تأیید کرد که برخی مشتریان توانسته اند به اطلاعات شخصی مشتری های دیگر دسترسی پیدا کنند.

سخنگوی سامسونگ می گوید آنها به محض مطلع شدن از این نقص، امکان ورود به سایت را تا زمان رفع شدن مشکل متوقف کردند.

افشای داده های شخصی 150 مشتری سامسونگ

به گزارش رویترز، سامسونگ به طور مستقیم با مشتریانی که اطلاعات آنها فاش شده تماس خواهد گرفت. اطلاعات لو رفته شامل نام، شماره تماس، آدرس محل سکونت، ایمیل و سوابق سفارش بوده و خوشبختانه اطلاعات مربوط به کارت بانکی لو نرفته است. این شرکت به مدت زمان افشا شدن داده های شخصی کاربران اشاره ای نکرد.

حدوداً یک هفته پیش برخی کاربران گوشی های گلکسی در دنیا از جمله گوشی های گلکسی S7، گلکسی A50 و گلکسی نوت 10، نوتیفیکیشن مرموز «1» را از طرف اپ Find My Mobile دریافت کردند. این نوتیفیکیشن که در قسمت توضیحاتش هم عدد 1 نوشته شده بود، با ضربه زدن ناپدید شد و بسیاری از کاربران را سردرگم و نگران کرد.

چند ساعت پس از این اتفاق، شعبه انگلیسی سامسونگ با انتشار پستی در توییتر این مشکل را تأیید و اعلام کرد:

«این نوتیفیکیشن تصادفاً حین آزمایشات درونی ارسال شده و تأثیری بر دستگاه شما نمی گذارد. سامسونگ به خاطر ناراحتی هایی که این مشکل برای مشتریان به وجود آورده معذرت خواهی می کند و در تلاش است تا از بروز اتفاقات مشابه در آینده جلوگیری کند.»

این کمپانی کره ای اعلام کرد که ارسال نوتیفیکیشن 1 هیچ ارتباطی به فاش شدن اطلاعات 150 مشتری ندارد.

منبع : digiato