تیک‌ تاک شبکه اجتماعی محبوب تینیجرها و اینفلوئنسر‌ها


دانش و فناوری

سه شنبه 25 تیر 1398


Tic Tac Toe Popular Social Networking Tigers != null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

تیک‌تاک اجازه می‌دهد که طرفداران تهیه‌کنندگان ویدیو‌ها به آنها "هدیه‌های دیجیتال" بدهند که تا ۶۰ دلار ارزش دارد.

به گزارش بی‌بی‌سی، اپلیکیشن اشتراک ویدیوی تیک‌تاک از این که شماری از کاربرانش از جمله کودکان و جوانان ناچاربه فرستادن پول به اینفلوئنسر‌های محبوب‌شان شده‌اند، ابراز "تأسف" کرده است.

فقط برای آن کسانی که ممکن است بی‌خبر باشند باید بگوییم که تیک‌تاک در جهان بیش از یک میلیارد کاربر دارد و تنها اپلیکیشنی است که به این سرعت همه‌گیر شده است.

درست مثل یوتیوب، بعضی از کاربران تیک‌تاک میلیون‌ها فالوئر دارند. این اپلیکیشن اکنون به ۷۵ زبان در دسترس است.

باید ۱۳ سال داشته باشید تا بتوانید از تیک‌تاک استفاده کنید، اما تعداد زیادی از کاربران این اپلیکیشن در جهان از جمله ایران زیر سیزده سال دارند.

تیک‌تاک می‌گوید اگر کسی دربارهٔ سن خود دروغ گفته باشد، حساب کاربری او در این اپلیکیشن مسدود می‌شود.

تیک‌تاک اجازه می‌دهد که طرفداران تهیه‌کنندگان ویدیو‌ها به آن‌ها "هدیه‌های دیجیتال" بدهند که تا ۶۰ دلار ارزش دارد.

در تحقیق بی‌بی‌سی آشکار شد که اینفلوئنسر‌ها به طرفداران خود وعدهٔ به اشتراک گذاشتن شماره تلفن خود را در برابر هدیه می‌دهند.

یکی از کاربران تیک‌تاک به بی‌بی‌سی گفت که از خرج کردن پول برای به‌دست آوردن شماره تلفن ستارهٔ تیک‌تاک محبوبش پشیمان است، این ستارهٔ تیک‌تاک هرگز به تلفن او جواب نداده است.

نگاهی به تیک‌تاک
تیک‌تاک اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی است که سریع‌ترین رشد را داشته است، هرچند این شرکت آمار کاربران خود را آشکار نمی‌کند، اما به نظر می‌رسد که باید بیش از یک میلیارد بار در فروشگاه‌های اینترنتی اپلیکیشن‌ها دانلود شده باشد.
 
تیک تاک تنها در چین بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال در روز دارد. هندوستان پس از چین با بیش از ۱۱۹.۳ میلیون تن کاربر صدرنشین استفاده از این سامانه در میان دیگر کشور‌ها است.
 
تیک‌تاک چیست و چرا این روز‌ها جنجالی شده؟
شمار دانلود شدن اپلیکیشن تیک توک در چند کشور جهان رنگ سبز نشانگر سامانه اندروید و رنگ سیاه نشانگر سامانه ios
 
بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری و اپلیکیشن‌ها انتظار دارند تیک تاک به زودی اپلیکیشن‌های سرشناس بیشتری را پشت سر بگذارد. یکی از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد ممکن است این پیش‌بینی درست از آب درآید آن است که فیسبوک اپلیکیشن رقیبی به نام Lasso را روانه بازار کرده است که شباهت زیادی به تیک توک دارد.

تیک‌تاک اپلیکیشن به کاربران امکان پست فیلم‌های ۱۵ ثانیه‌ای می‌دهد. این اپلیکیشن شهرت خود را مدیون کلیپ‌های نوجوانانی است که در این فیلم‌ها با ترانه‌های مشهور و محبوب لب می‌زنند و می‌رقصند.

این شرکت می‌گوید این کار بیشتر بین افراد ۱۶ تا ۲۴ ساله رواج دارد، اما شواهد نشان می‌دهد که بیشتر کاربران زیر ۱۳ سال هستند، که بر خلاف مقررات این اپلیکیشن است.

این شرکت ۵.۷ میلیون دلار بنا بر مقررات آمریکا به اتهام جمع‌آوری اطلاعات شخصی کودکان زیر ۱۳ سال بدون رضایت والدین‌شان، جریمه شده است. مقامات بریتانیا گفته‌اند در حال تحقیق و بررسی این مساله هستند تا دریابند این اپلیکیشن تا چه حد اقدامات لازم را برای حفاظت و امنیت کاربران کم‌سن خود انجام می‌دهد.
 
تیک‌تاک چیست و چرا این روز‌ها جنجالی شده؟
بیش از سی میلیون نفر لیزا و لنا را در تیک‌تاک دنبال می‌کنند
 
ویدیو‌ساز‌هایی که بیش از ۱۰۰۰ فالوئر دارند می‌توانند در این شبکه به طور زنده برنامه اجرا کنند. در جریان اجرای زنده است که طرفداران می‌توانند هدیه‌های دیجیتال بفرستند تا قدردانی خود را نشان دهند.

این هدیه‌ها به صورت نقاشی‌های متحرکی روی صفحه ظاهر می‌شود. ستاره‌های پرطرفدار این اپلیکیشن می‌توانند هزاران دلار در هر اجرای زنده کسب کنند.

تیک‌تاک از اعلام اینکه چه مقدار از این پول را برای خودش بر‌می‌دارد، خودداری کرد، اما بسیاری از اینفلوئنسر‌ها به بی‌بی‌سی گفتند که آن‌ها فقط ۵۰ درصد از هدیه‌ها را دریافت می‌کنند.
منبع : fararu