جنجال بوتاکس مرد ایرانی در کانادا


پزشکی و سلامت

یکشنبه 11 فروردین 1398


Botox controversy Iranian man in Canada != null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

این حکم پس از شکایت کالج پزشکان و جراحان بریتیش‌کلمبیا و ارائه گزارش یک بازرس مخفی این کالج که شخصا به کلینیک در شهر برنابی بریتیش کلمبیا رفته بوده صادر شد.

به گزارش رکنا، کامران، آن چنان که در وب‌سایت Ideal Skin Laser and Wellness Inc آمده، این مرکز خدمات پوستی را با همسرش اداره می‌کند که دندان‌پزشک است و اجازه فعالیت برای تزریق بوتاکس را دارد. البته وب‌سایت از تاریخ ۲۵ مارچ از دسترس خارج شده است.

کالج پزشکان و جراحان بریتیش‌کلمبیا The College Of Physicians And Surgeons Of British Columbia ژانویه امسال با ارائه شکایتی به دادگاه مدعی شد که کامران خود شخصا بوتاکس را در کلینیک به مراجعان تزریق می‌کند و، چون او مجوز این کار را ندارد خلاف قانون است.

آن چنان که CBC News گزارش داده، کامران تا ماه ژانویه که کالج از او شکایت کرد با استفاده از کلمه دکتر در مقابل نام خود در سایت کلینیک، خود را IMD یا پزشک بین‌المللی معرفی می‌کرده است.
 
در بریتیش کلمبیا تنها پزشکان، دندان‌پزشکان، ناتروپات‌ها و پرستارانی که رجیستر شده و دارای مجوز باشند اجازه دارند تا بوتاکس را تزریق کنند و یا در زمینه فواید و مضرات آن مشاوره ارائه دهند.

کامران عضو کالج پزشکان و جراحان بریتیش کلمبیا نیست و چنین مجوزی هم ندارد.

من تزریق نمی‌کنم، همسرم انجام می‌دهد
CBC News در ماه ژانویه به تهیه گزارشی در این باره با کامران تماس گرفت. آن زمان کامران گفته بود: «من هیچ کاری برای هیچ کس انجام نمی‌دهم، من تزریق را انجام نمی‌دهم، همسرم این کار را می‌کند.» دکتر میترا همسر او دندانپزشک دارای مجوز است.

ورود بازرس مخفی به ماجرا
اما گزارشی که کالج پزشکان از یک بازرس ناشناس به دادگاه ارائه داد داستان متفاوتی را روایت می‌کرد.

خانم Amy Dallison بازرس کالج که به عنوان یک مراجعه‌کننده به کلینیک وی رفته بود در گزارش خود به دادگاه نوشته که کامران تمام مشاوره‌های مربوط به بوتاکس را شخصا به او ارائه داد و گفته بود که تزریق را هم خودش انجام می‌دهد. کامران هیچ اشاره‌ای به همسرش نکرده بود. کامران در آن جلسه به خانم دالیسون بازرس مخفی کالج گفته بود: «شما چند چین و چروک در پیشانی خود دارید که تزریق بوتاکس می‌تواند به برطرف شدن آن کمک کند.»

زمانی که خانم دالیسون درباره امکان تزریق فیلر به لب‌های خود پرسیده بود وی گفته بود: «من فعلا مجوز این کار را ندارم، اما در حال گذراندن مراحل اداری هستیم و احتمالا تا سه ماه دیگر بتوانیم این کار را بکنیم.»

حکم دادگاه
حالا دادگاه دیوان عالی بریتیش کلمبیا دستور داده که کامران دیگر تزریق بوتاکس را انجام ندهد و نیز خودش را دکتر معرفی نکند.

کامنت‌های مشتریان
در جستجوی اطلاعات بیشتری درباره این کلینیک به کامنت‌هایی بر می‌خورید که مشتریان کلینیک نوشته‌اند.

Alexandra در کامنت خود نوشته به این کلینیک رفته، ولی محیط کار را بسیار غیرحرفه‌ای یافته و مسئولان کلینیک رفتار بسیار غیرحرفه‌ای با او داشته‌اند. او نوشته که تزریق را خود دکتر انجام داده و در پایان هم متوجه شده که در تمام این مدت ماشین Hydrafacial خاموش بوده است. او بعدا کامنت گذاشت که کلینیک پول او را برگردانده است.

Bill نوشته که هرگز چنین تجربه بدی در مراجعه به کلینیک‌های زیبائی نداشته است.

Ashara هم نوشته که در تمام مدت که دکتر مشغول تزریق بود، در اتاق باز بود و او داشت با یک خانم به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می‌کرد.

تا روز دوشنبه ۲۵ مارچ سایت کلینیک قابل دیدن بود، ولی این سایت از روز سه‌شنبه ۲۶ مارچ دیگر در دسترس نیست.
منبع : fararu