گوگل دنیای بازی را تغییر می‌دهد


بازی های رایانه ای

چهارشنبه 7 فروردین 1398


google will change the world != null? Model.Item1.TitleEn.TitleCorrector():Model.Item1.Title.TitleCorrector()

یکی از بزرگ‌ترین دردسرهای افراد علاقه مند به بازی‌های رایانه‌ای ، بروزرسانی سیستم‌هایی است که با آن بازی می‌کنند. آن‌ها مجبور هستند هر چند سال یکبار سیستم‌های خود را بروز کنند . معمولا سیستم‌هایی که قابلیت مناسبی برای بازی داشته باشند هم از نظر سخت‌افزاری گران‌قیمت و قوی هستند .

 حالا گوگل با پلت فرم استادیا تا حدود زیادی این مشکل را بر طرف می‌کنند و با این روش دیگر مهم نیست چه سیستمی دارید، چرا که کاربر از فضای ابری برای بازی استفاده می‌کند و برای بازی به قوی‌ترین سخت‌افزارهای گوگل وصل می‌شود . در این پلت‌فرم می‌توان با اندازه تصویر فور کی با نرخ ۶۰ فریم بازی کرد. البته سرعت اینترنت در این نوع پلت فرم برای بازی بهتر و روان‌تر بسیار مهم است . بنظر می‌رسد با گسترش اینترنت پر سرعت فایو جی که سرعت بسیار بالاتری نسبت به اینترنت‌های امروزی دارد این روش هواخواهان بیشتری هم پیدا کند .

با پلت فرم جدید گوگل سنگین ترین بازی‌ها را روی ضعیف ترین کامپیوتر‌ها می‌توان بازی کرد .

فورد در برابر تسلا

شرکت فورد قصد دارد با عرضه یک کراس اوور الکتریکی به رقابت با تسلا بپردازد .خودرو جدید فورد یک خودرو پلاگین هیبرید بر اساس پلت فرم فورد موستانگ است . این خودرو رقیب تسلا Y است . اسم و زمان عرضه دقیق و همچنین قیمت خودرو برقی فورد مشخص نیست تنها چیزی که مشخص است این خودرو رقیب تسلا Yاست.

بتازگی شرکت تسلا مدل جدید خود با نام Y که یک کراس اوور کوچک برقی است را معرفی کرده است. این محصول کاملا برقی، سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود و ارزان ترین مدل آن ۳۹ هزار دلار قیمت دارد.

روس‌ها به دنبال توسعه رقیب ایرباس

روس‌ها که مدت‌هاست در زمینه هواپیماهای مسافربری از رقبای غربی خود عقب افتاده‌اند در طرح هواپیما باریک پیکر ایرکوت ام سی ۲۱ به دنبال رقابت با ایرباس ۳۲۰ هستند. روس‌ها البته در چند سال اخیر با توسعه سوخو سوپر جت ۱۰۰ سعی کرده بودند تا حدودی خود را به بازارهای هوایی وارد کنند اتفاقی که با سوخو سوپر جت ۱۰۰ به آن دست نیافتند.

حالا مدل‌های آزمایشی ایر کوت ام سی ۲۱ در حال انجام تست‌های پروازی خود هستند و گزارش شده در چند هفته اخیر این هواپیما توانسته تست‌های پروازی خود را با موفقیت انجام دهد . هدف گذاری شده تا از این مدل سالانه بیش از ۷۰ فروند تولید شود .

شرکت سازنده این هواپیما با نام یونایتد ایرکرفت در سال ۲۰۰۶ برای تحول صنعت هوانوردی روسیه شکل گرفت .

ایرکوت ام سی ۲۱ ظرفیتی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر مسافر دارد و در ساخت آن از موتورهای شرقی و غربی استفاده شده است.

در مدلی که از موتور غربی استفاده می‌کند این هواپیما مجهز به موتور پی دبلیو ۱۴۰۰ جی شرکت پرت‌اند ویتنی آمریکا است .

در مدلی که از موتور شرقی در آن استفاده شده ،موتورهای پی دی ۱۴ که توسعه یافته موتور توپولوف ۲۰۴ است بکارگرفته شده است.

این هواپیما تا شش هزار کیلومتر برد دارد .

پردازنده جدید اینتل

 شرکت اینتل سری جدید پردازنده‌های خود را برای لپ تاپ‌های معرفی کرده است . این سری قدرتمند کور آی ۹ سری اچ نام دارد. این پردازنده‌ها که برای لپ تاپ‌ها از قدرتمند ترین‌هاهستند در نیمه دوم سال جاری میلادی وارد بازار خواهدشد.

‍‍‍‍شرکت اینتل چندی قبل قوی ترین پردازنده‌های خود را با نام کور آی ۹ معرفی کرده بود. این سری از پردازنده‌ها دارای هسته‌های بیشتری نسبت به سری‌ها دیگر پردازنده‌های شرکت اینتل هستند که سبب افزایش قدرت پردازشی رایانه‌های می‌شود .

سری جدید پردازنده‌های شرکت اینتل می‌تواند تا ۳۰ درصد بهینه تر و قوی تر کار کنند .

پردازنده جدید اینتل کور آی ۹ سری اچ دارای هشت هسته است .

منبع : dw