زمان مناسب برای درخواست ارتقای شغلی


کسب و کار

شنبه 20 مرداد 1397


زمان مناسب برای درخواست ارتقای شغلی

آیا شما هم به درخواست ارتقا در شغل خود می‌اندیشید؟ شرکت ویزیر، به عنوان یک تحلیلگر شخصیتی افراد، شروع به یافتن زمان مناسب برای درخواست ارتقا کرد. ویزیر بر اساس دیتابیس خود که تقریبا از ۳/۵ میلیون نفر کارکنان در ۸۰ شرکت جمع‌آوری شده‌است، زمان و موقعیت مناسب برای درخواست ارتقا را پیدا کرد.

اگر برای اعلام درخواست ترفیع خود منتظر خنک‌تر شدن هوا هستید، بهتر است دوباره فکر کنید. تحقیق نشان داد که تابستان بهترین فصل برای این کار بوده‌است. در واقع، کارکنان در پاییز کمترین شانس را برای دریافت ارتقا داشتند.

طبق تحقیقات ویزیر، مشخص شد که بهترین زمان برای درخواست ارتقا در سومین سال کار کردن کارمند در شرکت است. البته تعهد شرکت‌ها برای ارتقا همیشگی نیست. افرادی که بیش از ۱۵ سال برای شرکت کار می‌کنند، به احتمال زیاد شامل ترفیع می‌شوند.

شما به دنبال این هستید که استعداد جوانی خود را حفظ کنید. ویزیر متوجه شد که نرخ استعفای مدیران نسل جوان که طی دو سال اخیر در آمریکا پیشرفت شغلی دریافت کرده‌اند، به میزان ۳/۱ درصد کمتر از میانگین است.

و البته شما نسل جوان روی شانس هستید. تحقیقات نشان داده‌است کارمندان دارای سنین ۲۵ تا ۳۰ سال از شانس بیشتری برای دریافت ترفیع شغلی نسبت به سایر گروه‌های سنی برخوردارند. موقعیت جغرافیایی نیز در ارتقاء شغلی تاثیر دارد. در برخی مناطق درصد آن بیشتر از سایر شهرهاست.

آیا شما در محل کار با این چالش روبه‌رو بوده‌اید؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع : zoomit

پزشکی و سلامت


کمال‌گرایی چیست
کمال‌گرایی چیست دوشنبه 15 بهمن 1397
زنگ‌های هشدار کبد!
زنگ‌های هشدار کبد! جمعه 12 بهمن 1397