اپل در فروش آیفون‌های جدید ۲۰۱۸ رکورد خواهد زد


دانش و فناوری

چهارشنبه 3 مرداد 1397


اپل در فروش آیفون‌های جدید ۲۰۱۸ رکورد خواهد زد

بر اساس پیش‌بینی‌ موسسه‌ی مالی Guggenheim Partners، اپل در ادامه‌ی سال ۲۰۱۸ رکورد جدیدی در فروش آیفون‌های جدید به نام خود ثبت خواهد کرد.

با توجه به پیش‌بینی‌ موسسه‌ی مالی Guggenheim Partners، درآمد کوپرتینونشین‌ها در ادامه‌ی سال ۲۰۱۸ رو به افزایش خواهد گذاشت. اپل با رونمایی و عرضه‌ی گوشی‌های آیفون ۲۰۱۸، فروش خوبی را برای خود رقم خواهد زد و با توجه به درآمد پیوسته‌ و همیشگی حاصل از فروش سرویس و خدمات، اپل رکورد فروش خوبی را در ادامه‌ی سال ۲۰۱۸ به نام خود ثبت خواهد کرد.

آیفون 10 ایکس / iphone x

بر اساس تحقیق و بررسی‌های انجام‌شده توسط یکی از تحلیل‌گران موسسه‌ی مالی Guggenheim Partners به نام روبرت چیرا، انتظار می‌رود اپل در سه‌ماه‌ی بعدی سال ۲۰۱۸ بتواند درآمد خوبی از فروش گوشی‌های آیفون و ارائه‌ی سرویس و خدمات داشته باشد. براساس برآوردهای انجام‌شده توسط این موسسه‌ی مالی، درآمد اپل در سه ماهه‌ی بعدی از ۵۲.۴ میلیارد دلار به ۵۲.۹ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. با توجه به افزایش فروش ۴ درصدی گوشی‌های آیفون در هر سال نسبت به سال قبل، چیرا پیش‌بینی می‌کند که در این باز‌ه‌ی زمانی، ۴۳ میلیون آیفون اپل به فروش برسد. همچنین انتظار می‌رود که با توجه به روند افزایش قیمت گوشی‌های آیفون طی سال‌های گذشته، شاهد افزایش قیمت حدود ۱۴ درصدی آیفون‌ باشیم. چیرا معتقد است: 

آیفون ۱۰ نتوانست آن‌طور که باید و شاید، توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند؛ اما ما تصور می‌کنیم که آن‌ها بیش از هرچیز از توانایی اپل در افزایش دو رقمی قیمت میانگین فروش، بدون آنکه تأثیر سوئی بر سهم آن‌ها از بازار راکد گوشی‌های هوشمند داشته باشد، حیرت‌زده خواهند شد، این موضوع قدرت آن‌ها در بازار گوشی‌های پرچم‌دار را نشان می‌دهد.

علاوه‌بر این، با توجه به عملکرد بسیار قوی Apple در سه ماه‌ی دوم سال ۲۰۱۸، موسسه‌ی مالی Guggenheim Partnersپیش‌بینی می‌کند که این رویکرد قدرتمند امتداد داشته باشد. چیرا رشد درآمد سالیانه‌ی حاصل از خدمات سرویس‌دهی را ۲۸ درصد و در آمد حاصل از آن را ۹.۳ میلیارد دلار برآورد کرده است که ۳۸ درصد این درآمد مربوط به اپل استور، محتوای رسانه‌ای و گواهی پتنت است. .

آیفون 10 ایکس / iphone x

موسسه‌ی مالی Guggenheim Partners معنقد است که چرخه‌ی بعدی فروش آیفون‌های ۲۰۱۸، در اواخر ماه سپتامبر (‌شهریور ماه)‌ آغاز خواهد شد. چندی قبل مینگ چی کو، اطلاعاتی درباره محصولات آینده اپل منتشر کرد. و امید آن می‌رود که شاهد فروش آیفون ایکس پلاس ۶.۵ اینچی، آیفون با نمایشگر ۶.۱ اینچی LCD و نسخه‌ی جدید آیفون ۵.۸ اینچی باشیم. آیفون‌های ۲۰۱۸ با قیمتی ارزان‌تر، شهریورماه معرفی می‌شوند. در یادداشت تحلیلی چیرا، گمان آن می‌رود که آیفون با نمایشگر LCD بدون شماره‌ی مدل و تنها تحت عنوان «آیفون» در بازار شناخته بشود. نسل سوم آیپد هم بدون شماره‌ی مدل در بازار تنها به نام «آیپد» شاخته شد.

اجماع‌نظر کلی بر این است که اپل سه مدل گوشی آیفون را که برخی از نمایشگر OLED و برخی از نمایشگر LCD بهره می‌برند، به بازار عرضه کند. احتمال آن می‌رود که آیفون‌های جدید ۲۰۱۸ اپل در رنگ‌های متنوع به بازار معرفی شوند و از گوریلا گلس ۶ کورنینگ بهره ببرند. آيفون ۲۰۱۸ اپل در رنگ‌های طلایی، خاکستری، سفید، آبی، قرمز و نارنجی عرضه می‌شود. سه ماه پیش، قبل از انتشار سود سه ماهه‌ی دوم اپل، چندین تحلیلگر بازار اعلام کردند که کوپرتینونشین‌ها عملکرد ضعیفی در فروش گوشی‌های آیفون بعدی خود خواهند داشت. مورگان استنلی، یکی از تحلیل‌گران بازار اعلام کرده بود که تقاضای بازار برای گوشی آیفون ۱۰ در تابستان، کاهش خواهد یافت و یکی دیگر از تحلیل‌گران برجسته‌ی بازار هم پیش‌بینی کرده بود که در ماه آوریل (فروردین‌ماه)، میزان فروش اپل کاهش خواهد یافت.

با این وجود، زمانی که گزارش مالی سه ماهه‌ی مارس این شرکت منتشر شد، اشتباه بودن تحلیل‌ها مشخص شد و ظاهرا تحلیل‌گران بازار رویکردی محتاطانه‌تر در مورد پیش‌بینی فروش محصولات اپل در پیش گرفته‌اند. مینگ‌چی‌کو از تحلیل‌گران برجسته‌ و شناخته‌شده‌ی اپل بیش از آنکه بخواهد روی عملکرد مالی اپل تمرکز کند، روی نقشه‌ی راه و محصولات اپل تمرکز کرده است. در نهایت باید منتظر بود تا دید وضعیت بازار آیفون‌های ۲۰۱۸ به چه سمتی متمایل خواهد شد. 

آیفون 10 / آیفون ایکس / iPhone X

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک،
به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاسمراجعه کنید.

منبع : zoomit

پزشکی و سلامت


کمال‌گرایی چیست
کمال‌گرایی چیست دوشنبه 15 بهمن 1397
زنگ‌های هشدار کبد!
زنگ‌های هشدار کبد! جمعه 12 بهمن 1397