تلگرام از دسترس خارج شد


دانش و فناوری

یکشنبه 9 اردیبهشت 1397


تلگرام از دسترس خارج شد

از بامداد امروز یک شنبه نهم اردیبهشت‌ماه، شبکه‌ی تلگرام از دسترس خارج شده است و امکان دسترسی به این سرویس حتی با فیلترشکن وجود ندارد.

با وجود اینکه به صورت رسمی از فیلتر شدن این پیام رسان در روز مشخصی اطلاعی داده نشده بود، اما ظاهرا وعده‌ی فیلتر آن در طول اردیبهشت ماه به حقیقت پیوسته است.

البته برخی منابع این عدم امکان دسترسی را به ماجرای فیلتر بودن مربوط نمی‌دادند. چرا که گفته می‌شود، پاول دورف موسس تلگرام در توییتی به قطعی تلگرام واکنش نشان داده و علت قطعی این سرویس را توضیح داده است که باوجود برخی شایعات، موضوع فیلتر تلگرام صحت ندارد.

به گفته پاول دورف، علت قطعی تلگرام مشکل یکی از سرورها است. پاول دورف ضمن اعلام این خبر از کاربران تلگرام عذرخواهی و اعلام کرده که در ساعات آینده این مشکل حل می‌شود.

با این‌حال بر اساس توئیت دوروف، ظاهرا وی به برخی اشکالات سروری در مرکز و در رابطه با کاربران قاره اروپا اشاره کرده و در پیام او به مشکل ارتباط در ایران اشاره نشده است.

به هرحال اگر این اشکال از مدیریت مرکزی تلگرام باشد، قطعاً در ساعات آینده برطرف خواهد شد، اما اگر موضوع فیلتر شدن تلگرام باشد، احتمال بازگشت آن به شرایط سابق کم است.

منبع : zoomit