کوپن بیمه شخص ثالث، حذف شد


خودرو

یکشنبه 13 اسفند 1396


کوپن بیمه شخص ثالث، حذف شد

سندیکای بیمه گران، در جلسه شورای عمومی سندیکا، مورخ آبان ۹۶، مقرر کرد بیمه‌نامه‌های فعلی شخص ثالث که علاوه بر برگه مشخصات شامل چهار کوپن اعتباری است شکل ساده تری یافته و با حذف کوپن‌ها، فقط به شکل یک کارت کوچک با مشخصات عمومی و بارکد QR ارائه می شود. موضوع روند اجرای صدور کدیکتا برای بیمه شخص ثالث از دیگر مباحث شورای عمومی سندیکا بود.

  اجرای طرح کد یکتا با هدف استاندارد کردن اقلام اطلاعاتی و نظارت پیشگیرانه در حوزه رشته شخص ثالث و حوادث سرنشین از مهرماه ۹۶ با ابلاغ بخشنامه ای از سوی بیمه مرکزی به شرکت های بیمه کلید خورد.

نظارت پیشگیرانه، یکی از اهداف مورد نظر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای راه اندازی سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی (سنهاب) بود که تا حد ممکن، بخش هایی از وظایف نظارتی بیمه مرکزی، به گونه ای همزمان با صدور هر بیمه نامه یا پرداخت خسارت به انجام رسد.

بر این اساس مطالعات و اقدام هایی در توسعه سامانه سنهاب انجام شد و کارگروه شخص ثالث و حوادث راننده،  به لحاظ میزان عملکرد، ملاحظات قانونی و  اهمیت آن، برای آغاز عملیات مکانیزه و پیشگیرانه نمودن نظارت انتخاب شد. در ۲۲ روز نخست اجرای این طرح (تا بیست و دوم مهرماه) یک میلیون و ۵۶ هزار و ۸۳۸ فقره بیمه نامه شخص ثالث کنترل شد و کد یکتای بیمه مرکزی دریافت کرد.

بیمه شخص ثالث

عبدالناصر همتی، رییس کل بیمه مرکزی؛ در جلسه‌ی دیروز مدیران عامل شرکت‌های بیمه گفت:

با توجه به توافق سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه مرکزی، اساسنامه نمونه شرکت‌های بیمه در چارچوب آیین‌نامه حاکمیت شرکتی، به شرکت‌های بیمه ابلاغ شد و شرکت‌های بیمه حداکثر شش ماه فرصت دارند که اساسنامه را به تصویب مجامع خود برسانند.

بنا بر این گزارش در جلسه فوق، نحوه اجرای هماهنگ آیین‌نامه شماره ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث مطرح و تبادل نظر شد. مشکلات مربوط به نحوه صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث خودروهای صفرکیلومتر موضوع دیگر بحث  مدیران عامل با رئیس کل و اعضاء هیئت عامل بیمه مرکزی بود که مقرر شد در چارچوب نظر سندیکای بیمه‌گران ایران پیگیری لازم از طریق دو خودروساز عمده کشور انجام گیرد.

در این جلسه، موضوع حذف کوپن از بیمه شخص ثالث مطرح شد و رییس کل بیمه مرکزی بر اساس تصمیم قبلی بر اجرای آن از اول سال آینده تأکید کرد.

مردم می توانند با مراجعه به تارنمای بیمه مرکزی به نشانی www.centinsur.ir از اصالت بیمه نامه و کد یکتای آن اطمینان حاصل کنند.

منبع : zoomit

بازی های رایانه ای


نقدو بررسی Pro Evolution Soccer
نقدو بررسی Pro Evolution Soccer پنجشنبه 15 شهریور 1397