اولین آزمایش موفقیت‌آمیز تجهیزات شبکه ۵G انجام شد


دانش و فناوری

دوشنبه 29 آبان 1396


اولین آزمایش موفقیت‌آمیز تجهیزات شبکه ۵G انجام شد

شرکت‌های Qualcomm، ZTE و China Mobile اعلام کرده‌اند که برای اولین‌بار به شکل موفقیت‌آمیزی تجهیزات مربوط به شبکه ۵G را آزمایش کرده‌اند؛ شبکه‌ای که قادر است از طریق یک فریم‌ورک با استاندارد ۳GPP، داده ارسال کند.

این شبکه امکان ارسال داده با سرعتی بیش از یک گیگابیت در ثانیه با تاخیر زیر ۴ میلی‌ثانیه را فراهم می‌کند. گفتنی است میزان تاخیر ارسال داده در شبکه ۴G حدود ۲۰ میلی‌ثانیه بوده است.

زمانی که زیرساخت‌های کامل شبکه ۵G ساخته شود باید استانداردهای ۳GPP را رعایت کند و با توجه به این نکته که سه شرکت مورد اشاره در آزمایش‌شان این استانداردها را لحاظ کرده‌اند باید گفت که شانس بسیار زیادی در ساخت محصولات تجاری و کاربردی شبکه ۵G را خواهند داشت.

این آزمایش در یکی از مراکز نوآوری شرکت China Mobile انجام شده و ظاهرا سه شرکت درگیر در این آزمایش قصد دارند دست‌آوردهای خود را در یک کنفرانس که روز ۲ آذر برگزار می‌شود نمایش دهند.

به این ترتیب باید منتظر باشیم که به تدریج شاهد جایگزین شدن آهسته شبکه‌های ۵G به جای شبکه‌های ۴G فعلی باشیم. این تحول یک‌باره و به سرعت رخ نخواهد داد اما به مرور و با توجه به سرعت اپراتورهای مختلف شاهد تغییر این شبکه‌ها خواهیم بود.

منبع : digikala

پزشکی و سلامت


ریه و دشمنان خانگی آن!
ریه و دشمنان خانگی آن! سه شنبه 15 خرداد 1397
درمان بالقوه طاسی کشف شد
درمان بالقوه طاسی کشف شد شنبه 29 اردیبهشت 1397
 ۷ دلیل برای نخوردن پیتزا!
۷ دلیل برای نخوردن پیتزا! چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397

بازی های رایانه ای


پیش نمایش بازی vampire
پیش نمایش بازی vampire یکشنبه 6 خرداد 1397